AÖF’ün öğrenci sayısı 2 milyonu buldu

0
1306

Anadolu Üniversitesi, AÖF için başvuru sayısı her geçen yıl artıyor. Yaklaşık 2 milyon öğrenciye sahip AÖF’ün bağlı olduğu Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci Gündoğan, öğrenci yelpazelerinin oldukça geniş olduğunu belirtti. 30 yıllık açık öğretim eğitim deneyimleri olduğunu belirten rektör, istediği bölümleri okuyamamış olanlar için AÖF’ün iyi bir fırsat olduğunu söyledi. 

Yaklaşık 2 milyon öğrencisi bulunan Açıköğretim sisteminin günümüzde bambaşka bir yönünün ortaya çıktığını ifade eden Gündoğan, şöyle konuştu:
“Bugün, Açıköğretim sistemi içerisinde eğitim düzeyi yüksek, başarılı öğrencilerimiz var. Çok geniş öğrenci yelpazemiz bulunuyor. Dağdaki çobandan rektöre, CEO’dan generale kadar uzanan farklı öğrenci yapılarımız var. İkinci üniversite fırsatı birçok insan açısından iyi oldu. Geçmişte edebiyat ya da tarih okumak isteyen ancak mesleki kaygılarla bu bölümde eğitim göremeyen doktor, mühendis gibi kişiler, açıköğretim sistemimiz sayesinde istedikleri bölümü okuma fırsatı buldu.”

aöf kayıt

400.000 kişi ikinci üniversite okuyor:

Gündoğan, Açıköğretim Fakültesi sayesinde ikinci üniversitesini okuyan yaklaşık 400 bin öğrencinin bulunduğunu vurguladı.
Öğrenci kalitesinin her geçen gün arttığını anlatan Gündoğan, “Söz konusu öğrencilerin hepsi ya başka bir üniversiteyi bitirmiş ya da farklı bir üniversitede öğrenim görüyor. Artık, dünyada örgün öğretim sistemi yalnız değil. Uzaktan öğretim metotlarının da devreye girmesi gerekiyor” dedi.

kolay aof

Bir yorum bırakın