AÖL Açık Öğretim Lisesi Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılır ?

4
30593

Açık Öğretim Lisesi, AÖL’e kayıt yaptıracak öğrenciler her yıl belli bir miktar ödemektedirler. 2012 yılında bu ücret 20‘si bankaya, 5′i başvuru merkezine olmak üzere 25 tl‘dir. Banka ücretini hangi bankaya yatırabilirsiniz ?

  • AÖL ücretinin 20 TL.’sini Ziraat Bankası, Vakıflar Bankası veya Halk Bankasının herhangi bir şubesine T.C. Kimlik numaranızı vererek Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü hesabına yatırınız ve dekontunuzu saklamayı unutmayın.
[ad]
  • Kalan 5 TL.’yi ise kayıt yaptıracağınız  Genel Lise Müdürlüğü ile Anadolu Lisesi Müdürlüğü okul aile birliğinin vereceği banka hesap numarasına veya söz konusu okulların okul müdürlüğü görevlisine ödeyiniz. Dekont veya ödendiğini gösterir bir belge alınız.

Unutmayın: Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yapılırken parayı yanlış veya eksik yatırırsanız kayıt ekranında görülmediğinizden kayıt yapamazsınız. Ayrıca bankalara yapılan yanlış ödemelerde para iadesi yoktur bu nedenle dekontunuzu iyi inceleyiniz.

 

Dekontunuzla birlikte kayıt işlemleri için AÖL kayıt bürolarına gidiniz. Bulunduğunuz ildeki en yakın kayıt bürolarını buradan öğrenebilirsiniz: AÖL Kayıt Büroları 

 

 

4 YORUMLAR

Bir yorum bırakın