Atatürk Üniversitesi İkinci Üniversite Kayıtları

1
3126

Atatürk Üniversitesi Sınavsız İkinci Üniversite kayıtları başlamıştır. Ön Kayıtlar 11 Eylül – 31 Ekim 2012 tarihlerinde, kesin kayıtlar ise 24 Eylül – 31 Ekim 2012 tarihlerinde yapılacaktır.

[ad]

Kayıt İşlemleri için tıklayınız.

Atatürk Üniversitesi İkinci Üniversite Kayıt için istenilen belgeler;

  1. Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonuna alınacaktır.)
  2. Öğrenim belgesi
    • Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.
    • Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini göndereceklerdir.
  3. Vesikalık fotoğraf (4 Adet)
  4. Askerlik belgesi (Erkek öğrencilerden askerlikle ilişikleri olanlar)
  5. Sağlık Raporu (Varsa özürlü öğrencilerden özür grubunu ve özür derecesini bildiren)

İKİNCİ ÜNİVERSİTE

Bir yükseköğretim kurumunun ön lisans (2 yıllık) veya lisans (4 yıllık) programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar eş zamanlı olarak açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla, tekrar Üniversite sınavına girmeden, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırarak öğrenimlerine devam edebilirler.

Devam Edilen veya Mezun Olunan Program Seviyesi 2. Üniversite Kapsamında Müracaat Edilebilecek Program Seviyesi
Önlisans Programları Önlisans Programları
Lisans Programları Önlisans Programları
Lisans Programları

 

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.

1 YORUM

  1. ben ön kaydımı yaptırdım fakat kayıt bilgi formu alacağımız sayfayı geçmişim tekrar o sayfaya giremiyorum.. kayıt iptali yapıp tekrar kayıt yaptırabilir miyim.. yoksa o çıktıyı yinede alabilirmiyim lütfen yardımcı olunuzz 🙁

Bir yorum bırakın