Atatürk Üniversitesi, Sınavsız 2. Üniversite Kayıtları Başladı 2014-2015

0
1984

Atatürk Üniversitesi, sınavsız 2. üniversite okumak isteyen adaylar için program kayıtlarını almaya başlamıştır. Kayıtlar 26 Eylül 2014’te sona erecektir.

Kayıtlar Başlangıç Tarihi Bitiş Tarihi
Ön Kayıt 14 Temmuz 2014 26 Eylül 2014
Kesin Kayıt 15 Eylül 2014 26 Eylül 2014

 

Kayıtlar ile ilgili detalı bilgi için KAYIT sayfamızı inceleyiniz.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (ATA-AÖF) hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

acik ogretim aof

İKİNCİ ÜNİVERSİTE

Bir yükseköğretim kurumunun ön lisans (2 yıllık) veya lisans (4 yıllık) programlarında kayıtlı öğrenciler ile bu programlardan mezun olanlar eş zamanlı olarak açıköğretim sistemi ile yürütülmekte olan ve okudukları veya mezun oldukları programlardan farklı olmak kaydıyla, tekrar Üniversite sınavına girmeden, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önlisans ve lisans programlarına kayıt yaptırarak öğrenimlerine devam edebilirler.

Devam Edilen veya Mezun Olunan Program Seviyesi 2. Üniversite Kapsamında Müracaat Edilebilecek Program Seviyesi
Önlisans Programları Önlisans Programları
Lisans Programları Önlisans Programları
Lisans Programları

 

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden yararlanırlar.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.

Bir yorum bırakın