Avrupa Meslek Yüksekokulu Ücretleri (2013-2014)

0
2125

Avrupa Meslek Yüksekokulu’nu tercih edecek öğrenciler için eğitim ücretleri ve burslar.

Avrupa Meslek Yüksekokulu, Avrupa Eğitim Vakfı tarafından kurulmuş bir meslek yüksekokuludur. 2013-2014 öğretim yılında örgün eğitimde tüm programlarında yıllık ücret isteğe bağlı İngilizce hazırlık programı da dahil olmak üzere 10.000 TL + KDV’dir. Ücretimiz ikinci öğretim eğitimi için farklılık göstermemektedir.

*Tahsilat için işlem yapılan bankanın prosedürlerine uygun olarak sözleşmeyapılır. Birinci taksit kesin kayıt sırasında tahsil edilir. Kayıt ücreti aylık10 eşit taksitle ödenebilir.
*Eğitim ücreti kesin kayıt sırasında peşin ödenir ise %10 indirim uygulanır.
*Belirtilen ücretlere %8 KDV dahil değildir.

Eğitim ücretleri her yıl için mütevelli heyeti tarafından belirlenir,akademik yıl başlamadan önce ilan edilir. Tüm öğrenciler giriş yılınabakılmaksızın o yıl için ilan edilen yeni öğrenim ücretine ve ödeme koşullarınauymakla yükümlüdür. Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere sağlanan burssadece eğitim-öğretim ücretini kapsar. Tam (%100) burslu olarak yerleştirilenöğrenciler öğretim ücretinin tamamından, %50 burslu olarak yerleştirilenöğrenciler öğretim ücretinin yarısından ve %25 burslu olarak yerleştirilenöğrenciler öğretim ücretinin 1/4’den muaf tutulurlar. Burslar karşılıksız olup normal eğitim öğretim süresince kesilmez. Not ortalaması 2.75’in altına düşenya da disiplin cezası alanlar meslek yüksekokulu yönetim kurulu kararı ileburstan yoksun bırakılabilir. Avrupa Meslek Yüksekokulunun öğretim dili Türkçedir. Öğrenciler isterlerse ücretini ödeyerek 1 yıl süreyle İngilizce hazırlık programına katılabilirler. Avrupa Meslek Yüksekokulu 2013 –2014 öğretim yılı için eğitimini Zeytinburnu yerleşkesinde sürdürecektir.

TERCİH BURSLARI

Avrupa Meslek Yüksekokulunu ilk sırada tercih edenlere %25, ikinci sırada tercih eden öğrencilere %15, üçüncü sırada tercih edenlere %10 kesintisiz burs verilmektedir.

VAKIF BURSLARI

Maddi imkanları sınırlı öğrencilerin %90’ına Avrupa Eğitim Vakfı tarafından burs verilmektedir.

EĞİTİME DESTEK BURSLARI

Avrupa Meslek Yüksekokulunda, Avrupa Eğitim Vakfı Okullarında çalışanlar ve çocuklarına %30, Avrupa Eğitim Vakfı Okullarından mezun öğrencilere(ilköğretim, lise) %20, Avrupa Meslek Yüksekokulunun faaliyet gösterdiği Zeytinburnu ilçesindeki orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrencilere %10 burs uygulanır.

Ayrıca, Öğretmen ve öğretim elemanı çocuklarına %10, kardeşlere %10, milli sporculara %25, şehit ve gaziler ile eş ve çocuklarına %25 eğitime destek bursu verilmektedir.

Bir yorum bırakın