Avrupa Ülkeleri İçin Vizeler 2-3 Yıl İçerisinde Kaldırılacak

0
1005

Avrupa ülkeleri için vizenin büyük ölçüde yakın zamanda kaldırılacağının müjdesini veren Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu:

“Bugüne kadar 70 ülkeyle vizeleri kaldırmışız ama bu yetmez, inşallah 2,5 – 3 sene içinde Schengen ülkelerinde de vizeleri kaldıracağız ve vatandaşlarımız Schengen ülkelerinin (Avrupa’daki ülkelerin büyük bir çoğunluğunun dahil olduğu bölge) hepsine vizesiz bir şekilde seyahat edebilecekler” dedi.

Turizm daha iyi hale gelecek:

Turizm sektörünün bu yıl ki endişelerine değinen Çavuşoğlu, “Bu yıl tüm zorluklara rağmen turizmde geçen yılı aramayacağımızı hatta daha da üstüne çıkacağımızı söyleyebilirim. Ocak ayında turist sayısı geçen yıla göre arttı, birçok ülkeden de şimdiden rezervasyonlarda çok ciddi bir artış var” diye konuştu.

Bunları teselli olarak söylemediğini, gerçekçi bir yaklaşım sergilediğini ifade eden Çavuşoğlu, her türlü olasılıklara karşı da tedbirli davranılması gerektiğini bildirdi. Bu alanda karamsar bir tablo çizilmemesini isteyen Bakan Çavuşoğlu, turizmin daha da iyi olacağını kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti: Kırmızı Vizesiz: Lacivert Vize sınır kapısından alınabilir: Mavi Vize istenen: Gri
Türkiye Cumhuriyeti: Kırmızı
Vizesiz: Lacivert
Vize sınır kapısından alınabilir: Mavi
Vize istenen: Gri

Bir yorum bırakın