Bahar Dönemi Öncesi Yatay Geçiş Başvuruları

3
12403

Bahar dönemi öncesi yatay geçiş, sadece bazı öğrenci grupları için geçerlidir. Bu yazımızda kimlerin ara dönemde yatay geçiş başvurusu yapacağını açıklayacağız.

Öncelikle GNO ile geçiş yapmayı planlayanlar için belirtelim: Lisans okuyorsanız bahar döneminde geçiş yapamazsınız, neredeyse hiç bir üniversite GNO için bahar dönemi yatay geçiş başvuru kontenjanı açmamaktadır.

Önlisans okuyanlar ise bahar dönemi öncesinde yatay geçiş başvurusu yapabilirler. Ocak’ta kontenjanlar YÖK tarafından. yayınlanır.

Merkezi Yerleştirme Puanı (ÖSYS) ile Yatay Geçiş:

Geçtiğimiz yıl YÖK aldığı kararla MYP ile geçişlerde üniversitelere izin verdi. Buna göre üniversiteler isterlerse ara tatilde yatay geçiş başvurusu kabul edeceklerdir.

yatay geçiş

Adaylar nasıl takip edebilir ?

İlgili öğrenciler Ocak ayı içerisinde üniversitelerin öğrenci işleri sayfalarını arşınlayarak duyurulara ulaşabilirler. GNO ile geçiş Önlisans kontenjanları ise toplu olarak sitemizde yer alacaktır.

 

 

Yatay Geçiş haberlerini kaçırmayın: https://www.facebook.com/yataygecisbasvuru

3 YORUMLAR

  1. Merhaba, Dokuz Eylül Üniversitesi 2 yıllık makine öğrencisiyim. Bahar dönemi başka bir üniversiteye yatay geçiş için ne zaman ve nereye başvurmalıyım ?
    Teşekkürler.

    • Kafanda ki mesleği belirledikten sonra tercih ettiğin bir üniversitenin sitesindeki duyuru bölümünden günlük olarak takip ettikten sonra yeni kaydolacağın okula başvurman gerekiyor.

  2. Merhaba. Merkezi yerleştirme puani ile ayni bölüme geçiş yaptim. 7niversiteden cok memnunum fakat yaz stajlarim alttan kaldigi icin donem uzatmak istemiyorum. Agnom 2.17 3.snif bitti son sinif olacağım. Not ortalamasi ile geçiş yapmam mümkün mü? Kafayi yiyeceğim lutfen yardm.

Bir yorum bırakın