Başbakan Yıldırım’dan FETÖ Üniversiteleri Açıklaması

0
1068

Üniversitelerde yapılan son değişikliklere ilişkin açıklama yapan Başbakan Yıldırım: “Biz göreve başladığımızda Türkiye’de 76 üniversite vardı. Daha sonra bu sayı 200’e kadar, 196’lara kadar çıktı ama bu alçak FETÖ terör örgütünün üniversiteleri… O zaman biz üniversite kuruyorlar dedik, teşvik ettik ve üniversite kuran herkese yardımcı olduk. Onları kapattık ama bugün onlar kapanmış olmasına rağmen 189 üniversitemiz var. Daha geçtiğimiz 1,5 ay içerisinde 7 yeni üniversite kurduk. Önümüzdeki bir ay içerisinde de belki bir o kadar daha üniversite açacağız” şeklinde konuştu.

“Artık her ilimizde üniversite var”

karabük üniversitesi

 

Başbakan Yıldırım, Okan Üniversitesinin eğitim hayatının yükselen yıldızlarından biri olduğunu vurgulayarak, eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın, başbakanlık döneminde bu üniversitenin hayata geçmesi için büyük bir çaba gösterdiğini aktardı.

Bugün üniversitenin adeta küçük bir ilçe nüfusuna eriştiğini belirten Yıldırım, okulda, 25 bin öğrencinin eğitim gördüğünü anlatarak, “16 fakülte, Tıp Fakültesi, hastanesi tam anlamıyla muazzam bir eğitim yuvası. Tabii Bekir Bey (Bekir Okan) hayatını hep çalışarak, üreterek hem yurt içinde hem yurt dışında ülke için, ülkenin geleceği gençler için çok büyük gayret göstererek bugünlere geldi. Onun hayatını anlatan bir kitap okumuştum, bana hediye etmişti, ‘Barak’tan Avrasya’ya’… Hakikaten Anadolu insanının azmedince neleri başarabileceğinin en çarpıcı örneği.” diye konuştu.

Bir yorum bırakın