Bedelli askerlik başvuruları ne zaman başlayacak ?

0
1118

Bedelli Askerlik başvuru tarihleri, başvuru yapacak bir sürü aday tarafından merak ediliyor. msb.gov.tr adresinde yer alacak olan bedelli askerlik bilgilendirmesinin 15 Aralık 2014’te açıklanacağı bildirildi.

Yasanın Resmi Gazete’de yayımlandığını belirten Milli Savunma Bakanı İsmet  Yılmaz, “İki aylık bir süre var. 13 Şubat’a kadar 18 bin lirayı temin eden kardeşlerimiz için, pazartesi günü bütün askerlik şubelerine talimatı vereceğiz. Kendi bakanlığımızın internet sitesinden yayınlayacağız. Bankalarda açılmış hesap numaraları var, kanunda belirtilen” diye konuştu.

askerlik tecil

Gerekli parayı yatıranlara, kendilerine askerlik şubeleri tarafından askerliklerini yapmış sayıldıklarına ilişkin belge verileceğini vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

Bu bir zorunluluk değildir, bu bir tercihtir. Dolayısıyla vatandaşlarımızın kimisi tercih edecektir, kimisi de tercih etmeyecektir. Tercih edene de teşekkür ediyoruz, etmeyene de teşekkür ediyoruz. İsteyen parasını verip askerlik yapmış sayılır, silahlı kuvvetlere mali yönden destek verir. İsteyen de bedenen silahlı kuvvetlere katılır, biz ona para öderiz. Dolayısıyla para almak isteyen hoş geldi, sefa geldi. Silahlı kuvvetlere para vererek güçlü kılmak istiyorum derse de onun için de teşekkür ederiz.

Bir yorum bırakın