Bedelli Askerlik Geliyor 2014

0
1109

Bugüne kadar bedelli askerlik konusunda bir açıklama yapmayan hükümet ve Savunma Bakanı artık bedelli askerlik konusunda görüşmelerin başlayacağı yönünde demeç veriyorlar. Yeni uygulamaya sokulacak olan bedelli askerlik sisteminde ücretin 20 bin tl olması düşünülüyor.

Erdoğan: “Bunu hiç sıkıştırmayalım. Şu seçimleri bir atlatalım. Biz bu noktada atılması gereken ne adım varsa atarız. Atacağız. Buradan gelecek para falan önemli değil. Biz bedelli askerlikbekleyen kardeşlerimizin yaşadıkları sıkıntıyı biliyoruz. Bunları aşmaları için de gerekenler yapılır. Genelkurmayımızla bu konuyu görüşüp ne adım atılacaksa bunu gerçekleştiririz. Burada tabii Genelkurmay’ın vereceği rapor önemli”

askeri liseler

Milli Savunma Bakanı Yılmaz “Başbakanımızın Cumhurbaşkanlığı görevine başlamasının ardından ele alınacak ilk konular arasında bedelli askerlik var” dedi. Yılmaz, aynı akşam Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde verdiği resepsiyonda ise bu yöndeki soruları, “Çıkıyor, az kaldı bekleyin” diye yanıtladı. Bu açıklamalar kulislerde, Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığındaki ilk işlerinden birinin bedelli askerlik konusu olacağı ve bu konuda süratle bir adım atılabileceği şeklinde yorumlandı.

Bir yorum bırakın