‘Bilek kesmem boğaz keserim’ diyen Öğretmene 5 Ay Hapis Cezası

0
1262

Ankara’da bir okulda Fen ve Teknoloji Öğretmeni olan O.Ö, bir kız öğrencinin boğazını maket bıçağıyla çizdi. “ben bilek kesmem, boğaz keserim” dediği iddia edilen öğretmen, mahkeme tarafından 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Öğretmen O.Ö’nun daha önceden öğrenci yaralamaktan ceza aldığı ortaya çıktı.

Boğazı maket bıçağıyla çizilen kız öğrencinin babası Sedat Ç, öğretmenden şikayetçi oldu. Etimesgut Cumhuriyet Savcısı Ali Dikici, öğretmen hakkında ‘kasten yaralama’dan dava açtı. Davada mağdur öğrencinin arkadaşları K.S. ve B.Y. de tanıklık yaptı. Tanık öğrenciler, kanlar içinde kalan B.N.Ç’ye pansuman yaparak kanın durmasını sağladıklarını söyledi.

Kız öğrenci B.N.Ç olayları anlattı

“Arkadaşlarımla kantinde oturuyordum. Bizim derslerimize girmeyen ancak tanıdığım öğretmen yanımıza gelip ‘Ben bilek kesmem, boğaz keserim’ dedikten sonra elindeki maket bıçağını boğazıma sürdü. Kestikten sonra gitti. Olaydan önce aramızda herhangi bir konuşma veya gerginlik olmamıştı.”

Öğretmenin ifadesi ise şu şekilde oldu: “Öğrencilerin üzerinde arama yaparken üstlerinde maket bıçağı buldum. Maket bıçağı cebimdeydi. Kantine gittiğimde hesabı ödemek üzere elimi cebime attım. Elime maket bıçağı geldi. Bunun öncesinde bazı öğrenciler derslerle ilgili bazı şeyler soruyorlardı. Onlara, ‘Yorgunum, cevap veremem’ gibi şeyler söyledim. Bu sırada tırnağım mağdurun boynuna geldi. Suçlamayı kabul etmiyorum”

öğretmen-maket-bıçağı

Bir yorum bırakın