Bilkent Üniversitesi Ücretleri 2015-2016

0
3042

Bilkent Üniversitesi 2015 – 2016 AKADEMİK YILI EĞİTİM ÜCRETLERİ

Eğitim ücreti iki eşit taksit olmak üzere, Güz ve Bahar yarıyılı kayıtları öncesinde akademik takvimde belirtilen son ödeme gününe kadar ödenir. Kesin kayıt yaptıracak yeni öğrenciler, Güz yarıyılı ücretini kesin kayıt sırasında öder.

Eğitim ücreti, Garanti Bankası, İş Bankası veya Yapı Kredi Bankası ‘nın herhangi bir şubesinden “Bilkent Üniversitesi Öğrenci Harç Tahsilat Hesabı” menüsü üzerinden yatırılabilir. Bu ödemelerde havale ücreti alınmamaktadır.

  • T.C. UYRUKLU ÖĞRENCİLER

Eğitim ücreti 2015-2016 akademik yılı için 26.080 TL’dir (%8 KDV dahil).

Yarıyıl ücreti, anlaşmalı bankalar aracılığıyla vade farkı olmadan 4 taksite bölünebilir.

Sonraki yıllarda kayıtlı öğrenciler için eğitim ücretindeki olası yıllık artışlar, bir önceki yıla göre tüketici fiyatlarındaki artış (TÜFE) ile sınırlı tutulmaktadır.

Ortaöğrenimlerini yabancı bir ülkede tamamladıkları için Yükseköğretim Kurulu’nun Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esasları’nın “a” maddesinin 4. bendi doğrultusunda kabul edilen T.C. uyruklu öğrenciler de T.C. uyruklu öğrenci ücreti öder.

bilkentLogo

  • ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER

Eğitim ücreti 2015-2016 akademik yılı için 13.950 ABD Doları’dır (%8 KDV dahil).

Uluslararası öğrenciler, eğitim ücretlerini isterlerse ABD Doları yerine Türk Lirası olarak ödeyebilir; bu durumda ödeme tarihindeki T.C. Merkez Bankası efektif satış kuru esas alınır.

Eğitim ücretlerini yurt dışından gönderecek öğrenciler Garanti Bankası’nın aşağıda belirtilen hesabına havale yapabilirler. İşlem sırasında öğrencinin adı ve soyadının belirtilmesi ve havalenin yapıldığını gösteren belgenin Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne iletilmesi gereklidir.

Garanti Bankası / Bilkent Şubesi
ABD Doları hesap no: 393-9088737
ABD Doları IBAN No: TR10 0006 2000 3930 0009 0887 37
SWIFT KODU: TGBATRIS

Bilkent Üniversitesi’ne Yükseköğretim Kurulu’nun Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esasları’nın “a” maddesinin 1, 2, 3, veya 5. bendlerinden biri doğrultusunda kabul edilen öğrencilerin tümü uluslararası öğrenci ücretine tabidir. (Doğumla Türk vatandaşı olup İçişleri Bakanlığı’ndan Türk vatandaşlığından çıkma izni almış olan ve Yurtdışından Öğrenci Kabulüne İlişkin Esasları çerçevesinde yabancı uyruklu öğrenci olarak Bilkent Üniversitesi’ne kayıt hakkı kazanan öğrenciler, Türk vatandaşlığı kanunu uyarınca aldıkları Tanınan Hakların Kullanılmasına İlişkin Belge sahibi olsalar dahi uluslararası öğrencilerin ücret grubunda değerlendirilir.)

Bir yorum bırakın