Bill Gates’in Tabletli Eğitim Yorumu

0
1509

Microsoft’un kurucusu Bill Gates, tablet bilgisayar kullanılan eğitim sistemlerini eleştirdi. Bill Gates’e göre tabletli eğitim tüm sisteminin değiştirilmesini zorunlu kılıyor ve öğrencileri okuma konusundan çok yazma konusunda kısıtlıyor.

Bill Gates, Chronicle of Higher Education adlı internet sitesine verdiği demeçte tablet bilgisayarlı eğitimi korkunç olarak nitelendirdi. Milli Eğitim Bakanlığı’nın Fatih Projesi gibi tablet bilgisayarlı eğitim yerine klavyeli bilgisayarlar kullanılması öğrencilerin yazma yeteneğini de geliştireceğinden eğitim sistemi ve öğrenciler için daha iyi olacaktır.

Gates, klavyesi olmayan bir cihazla eğitimin yürüyemeyeceğini dile getirdi. “Öğrenciler sadece okumuyor” diyen Gates, “Aynı zamanda yazı yazmak ve iletişime geçmek zorundalar. Bunları da ancak klavyesi olan bir bilgisayar ile yapabilirler” ifadesini kullandı. Gates, tabletin eğitimin ihtiyaçlarını karşılayamayacağını söyledi. Gates’e göre bilgisayarlı eğitimde çözüm klavyesi ve faresi olan PC’ler. Gates, tablet bilgisayarlar yerine öğrencilerin “yüksek etkileşimli” olması için düşük maliyetli PC’nin daha iyi bir çözüm olacağını belirtti.

Bir yorum bırakın