Boğaziçi Üniversitesi’nden Sürpriz Gandalf Karşılaması

0
1972

British Council’ın konuğu olarak ilk kez Türkiye’ye gelen ünlü İngiliz oyuncu Sir Ian McKellen, Boğaziçi Üniversitesi öğrencileriyle buluştu. Etkinlik öncesi Boğaziçi Üniversitesi Müzik Kulübü Rock Korosu’nun McKellen’e sürprizi vardı.

J. R. R. Tolkien’in film kurgu serisi ‘Yüzüklerin Efendisi’nde “Gandalf” karakterini canlandıran ünlü oyuncuya öğrenciler, filmin müziklerinden (Howard Shore) harmanlandıkları bir parçayı söyledi. Şarkıyı dinleyen McKellen’in duygulandığı gözlerken kaçmadı.

“‘Gandalf geliyor, ona Lord of the Rings söyleyelim, ne güzel olur’ dedik”.

Boğaziçi Üniversitesi Rock Korosu şefi anlatıyor:

Kendi hazırladığımız, önceki dönem konserlerimizde de söylediğimiz, repertuvarımızda olan bir şarkıydı.

McKellen’a bir jest yapmak istedik. Filmin müziklerinden oluşan bir şarkı söyledik. Sözleri duyunca bayağı duygulandı, biz de onu görünce duygulandık. Ardından geldi ve hepimizi tebrik etti. Böyle bir tepki beklemiyorduk, tebrik eder geçer, diye düşünüyorduk. Beklediğimizden de çok ilgi gösterdi. Bizi çok mutlu etti, kendisi de mutlu görünüyordu. Kısa süre sohbet ettik. Fotoğraf çekildik. Ne kadar duygulandığından bahsetti. Kolundaki Elf alfabesince (film kahramanlarının konuştuğu dil) yazılmış 9 rakamının olduğu dövmesini gösterdi. Onun Yüzüklerin Efendisi’ndeki yüzüğü taşıyan 9 kişiyi sembol ettiğini söyledi. Söyleşideki konuşmasında da bizi büyülemeye devam etti. Oyunculuk geçmişinden bahsetti. Rollerini canlandırdı. Filmlerini çekerken yaşadığı olayları anlattı.”

Bir yorum bırakın