Burs ve Öğrenim Kredisi 8 Ocak 2013’te Verilecek

71
11451

Burs ve Öğrenim Kredisi için başvuru yapan öğrencilerin, sonuçları 26 Kasım 2012’de kyk.gov.tr adresinden açıklanacak, burs ve kredi ödemeleri ise 8 Ocak 2013’ten itibaren verilmeye başlanacaktır. 2012 yılında 260 tl olan burs ve kredi miktarının 2013’ün başlarında arttırılması bekleniyor. Ödemeler Ziraat Bankasından alınabilecektir.

Not: 8 Ocak 2013 tarihinden itibaren verilemey başlanacak öğrenim kredisi ve burs ücretleri belli olmuştur. Buna göre geçen sene 260 tl olan bu ücret, 280 TL‘ye çıkarıldı

 • Senetleri, 25 Aralık 2012 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaşanların ödemeleri 8 Ocak 2013 tarihinde,
 • 25 Ocak 2013 tarihine kadar ulaşanların ödemeleri 8 Şubat 2013 tarihinde,
 • 25 Şubat 2013 tarihine kadar ulaşanların ödemeleri 8 Mart 2013 tarihinde,
 • Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.

bkz Burs ve Öğrenim Kredisi Senetleri İçin Son Gün 28 Şubat 2013

Not2: Senetleri iletmeyen öğrenciler burs veya kredi alamaz, geç iletenler ise 8 Ocak’ta paralarını alamazlar.

Sonuçlar 26 Kasım’da
YURTKUR Genel Müdürü Hasan Albayrak, başvuruda bulunan öğrencilerden hangilerin öğrenim bursu hangilerinin öğrenim kredisinin verileceğinin 26 Kasım 2012 tarihinde duyurulacağı bildirildi. Bu yıl 661 bin 742 öğrenci başvuruda bulunmuştu.
Ödemeler 8 Ocak 2013’te

 

Burs ve kredi alan öğrencilerin açıklanmasının ardından taahhüt senetleri, 28 Kasım – 30 Aralık 2012 tarihleri arasında herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ettirdikten sonra, 30 Aralık 2012 tarihi mesai saati bitimine kadar YURTKUR’un bölge ve/veya yurt müdürlüklerine teslim edilecek. Bölge ve/veya yurt müdürlüğü bulunmayan yerlerde ise YURTKUR’un Ankara’daki “Söğütözü Mah.2176.Sok.No:25 Çankaya” adresine posta ile gönderecek veya elden teslim edecektir. Senetlerini belirtilen tarihte YURTKUR’a teslim eden öğrencilerin burs veya öğrenim kredisi ödemeleri 7 Ocak 2013 tarihinde Ziraat Bankası ilgili şubelerinden alabilecek.
(Radikal)

71 YORUMLAR

 1. ben yurtdışındayım bizden kıredi için kefil istiyorlar o belgeleri en son ne zaman teslim etmeliyiz
  cevabınızı en kısa zamanda bekliyorum lütfen

 2. kyk sitesine ilk girdiğimde 8 ocakta verilecek yazıyordu ama 5 ocak 2013 tarihinde girdiğimde 8 şubat yazıyo bunun nedeni ne olabilir belgelerimi 25 ocaktan önce gönderdim

  • Senetleri, 25 Aralık 2012 tarihine kadar Genel Müdürlüğümüze ulaşanların ödemeleri 8 Ocak 2013 tarihinde,
   25 Ocak 2013 tarihine kadar ulaşanların ödemeleri 8 Şubat 2013 tarihinde,
   25 Şubat 2013 tarihine kadar ulaşanların ödemeleri 8 Mart 2013 tarihinde,
   Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere T.C Ziraat Bankasının ilgili şubelerinden yapılacaktır.

 3. Notere gidip tasdik ettirdiğimizde bizden 51 buçuk lira aldılar. Madem herhangi bir noterde; vergi, resim ve harç ödemeksizin tanzim ve tasdik ediliyor, neden bizden para alındı ?

 4. Ekim Kasım Aralık Ocak bursları bir arada verilecek diye bir söylenti vardı Ocak’ta bu 4 ayın parası bir aradamı alıanacak yoksa sadece Ocak’ta 280 m paramı yatacak ?

 5. ben ilk kez ögrenim kredisi alıcam 8 ocak tarihinde okulumda ayırdıkları bi merkezde tahsis ediyorlar bugün paramı almayıp daha sonra her hangi ziraat bankası şubesinden tahsis edebilirmiyim. ilk gün almasak bir sorun olurmu.

 6. Başvurumu 25 Aralıktan önce yapmama rağmen hesabımda para görünmüyor.KYKya gittiğimde 20 Aralıktan önce yapmadığım içim şubata kaldığı söylendi.Böyle birşey var mı.

  • KYK’nın kendi sitesinden aldığımız bilgiler konuda yer almakta. 25 aralıktan önce başvurduysanız bu ay almaya başlamalıydınız. ayrıntılı bilgi için: 444 19 61

 7. merhaba bir sorum olacak ya gecen ay bana 1040 tl yatti ab destekli bir yardimmis ve kredi bursa dönüsmüs dediler ve ocak ayinda zamli burslarini alacaklar diye aciklama yapmis kyk müdürü resmi gazetede ama bu ocak bursum yatmadi yardimci olur musunuz son sinif ögrencisiyim bu arada..

  • geçen ay size fazla yatırılmış gibi. çağrı merkezine danışabilir veya ziraat bankası şubesine tam olarak nedeni sorabilirsiniz. 444 19 61

 8. ben ilk defa burs alıcam da gonderdikleri yerden almak zorundamıyız yoksa istediğimiz şubeden alabilirmiyiz çnku gonderdikleri yazıda bu şubeden almanz gerekiyor diyor kart da oraya gidicekmiş sanırım ve bu kart ne zaman gelir bilgilendirirsenz cok mutlu olurum

  • kart 15 gun içinde şubeye gider en geç, kartsız alacaksınız ilk ödemeleri. kart için gereken belgeleri doldurmanız için o şubeye gitmeniz istenmiş olabilir.

 9. 1. sınıf öğrencisiyim bana burs çıktı ve 25 aralıktan önce işlemlerimi bitirdiğim haşde ödeme yapılmadı bunun nedeni nedir?

 10. merhaba ben süleyman demirel üniversitesinde okuyorum fakat biz kredilerimizi yemekhane bölümünden alıyormuşuz her ne kadar ziraat bankasından alınacak yazsa da…çok saçma ama bu nasıl olabiliyor ?

  • kyk kredileri ziraat bankasından alınır. okulunuzun ziraat bankası ile işbirlik yapmış olması muhtemel fakat bir kez kartınızı aldınız mı ziraat bankası şubelerinden çekersiniz paralarınızı.

 11. ben 3.sınıf öğrencisiyim her ayın 7 sinde devlet bursu alıyodum.fakat 07 ocak 2013 tarihinde bursum yatmamış görünüyor.bana önceden toplu parada vermediler her ay geçerli olan burs ücretini alıyordum.444 19 61 i aradığımda sorunumu anlatabileceğim bir yere bağlanamıyorum.sorun nedir anlamadım?

 12. mrb ben yüksek lisans öğrencisiyim yukarıdaki yazıları okudum benimde 8 ocakta almam gereken kredim yatmamış ..bankayla görüştüm fakat kimse bir şey bilmiyor.. bursları yetiştirememişlerdir diye yanıt alıyorum !! böyle bir şey söz konusu olabilir mi yaa o zaman 8 ocak diye bir tarih konmasaydı .. kimden bilgi alıcaz biz ..

 13. ilk defa burs alacağım bu sene 25 aralıktan önce de noterden aldığım senedi adrese gönderdim. kargoda da yerine ulaşmış görünüyor fakat 8 ocakta bankaya gittiğimde para yatmış görünmüyor dediler ve noterden aldığım senedi yollayıp yollamadığımı sordular. kyk ın çağrı merkezinde sorunumla ilgili bir alan yok ve bulduğum başka bi numarasını aradığımda da telefonu kimse açmıyor. E posta yolladım fakat ona da cevap gelmedi. bursuma ne olduğunu öğrenmek için başka neler yapabilirim?

 14. ben 25 aralıktan önce yatırmıştım fakat bu ay param yatmadı hesabınız açılmadı dedi bankadakiler şubat ayında ocak ayınınkiyle birlikte mi yatırılıcak acaba ???

 15. meraba.ben senedi geç gönderdiğim için şubatta alıcam .acaba ocağınkiyle mi yatıcak?.senedi göndermediğim halde ilgili banka bana hesap numarası açtı.bi sorun çıkmaz değil mi?bilen biri varsa yazabilir mi?

 16. merhabe ben öğrenim kredisi alıyorum ocakta bana kredi cıkmıstı 280 lira fakat almadım şubattakiyle beraber başka bir şehirden 560 liramı alabilrmiyim yoksa ilk krediyi okuduğum şehirden mi almak zorundayım başka bir şehirden alırsam kartım orayamı gelir ? Şimdiden teşekkürler.

  • taahhüt senedini ne zaman teslim ettiniz ? ilk kredi genellikle kampüsünüzün bulundugu yerdeki ziraatten alınıyor. kart da oraya geliyor. dilerseniz tc. kimlik numaranızla bir ziraate gidin sorun.

 17. selam bana katkı kredisi cıktı Siirt şubesi,nde 21 aralıkta kayıt yaptırdım 8 ocakta gittim bankayaya daha hesabınız acılmamıoşi dedi bu ne demek oluyor alamayacak mıyım tüm noter işlemlerini de hal ettim bazıları dedi 8 şubatta 2 ayı birden alıyorsun diye hiç bişi anlamadım herkes farklı birsey söylüyor alacak mıyım alamayacak mıyım

 18. bizim bankamatik kartlarımız gelmedi ben 8 ocakta almıştım ama şu gün oldu hala bankamatik kartımız yok ikinci ödemelerde elden mi olacak 7 şubatta mı 8 şubatta mı alacağız ?

 19. Merhaba, bankaya giden kartlarımızı almak için belirli bir süre varmış daha sonra Ankara’ya yollanıyormuş diye duydum. Böyle bir süre var mı?

 20. Merhaba, ben 21 Aralıkta KYK Bornova Kız Yurdu Müdürlüğüne taahhüt senedimi teslim ettim. fakat ocak ayı içinde ziraat bankasına gittiğimde hesap açılmadığını söylediler. burs sorgulama sayfamda ise Şubat sonuna kadar taahhüt senedimi ilgili kurumlara teslim etmem gerektiği yazıyor, yani taahhüt senedim hala ellerine geçmemiş . 2. kez taahhüt senedi mi almam gerekiyor? Bir de para yattığında ocak ve şubat aylarının bursunu alabilecek miyim?

  • yurda gidip sorabilirsiniz. bir kez vermişsiniz zaten tekrara gerek yok. çoğu kişinin geciktiriyorlar. büyük ihtimalle o aylarla beraber alacaksınız.

 21. ben 28 şubata kadar son olan şeyin ne olduğunu anlamadım. yurt için değil de sadece öğrenm kredisine başvurdum ve ocak ayında notere gittim ordan da yüksek öğrenm kurumuna gidip imza attım. paramı 8 şubattan itibaren alabilmem gerekiyor ama almadım henüz. alabilmem için 28 şubata kadar bişey mi yapmam gerekiyor ?

   • 30 ocakta ilk başvurumu yaptım son gün 31iydi sanırım. geciktiğim için ocakta değil de şubatta almaya başlamam lazım. senetler için 28 şubat son denmesini anlamadım ,zaten notere gidip imza attım 50lira yatırdım sonra da yüksek öğrenm kurumuna imza attım. tekrar notere gidip bişey mi yapmam lazım onu anlamadım

    • 25 ocaktan sonra başvuru yapanlar: 8 martta alacaklar paralarını, 28 şubat son gün senedi vermek için yoksa kredi veya burs alamıyorsunuz.

 22. merhaba ben 1. sınıf ögrencisiyim haziran veya temmuzda 1040 yani eylul ekim kasım aralıktakı almadıgımız burslar yatacak diyolar dogrumu acaba ? bilgi verirseniz sewinirim iyi günler..

 23. Ben okulu bu yıl bititrdim haziran ayında aldım kredi acaba temmuz ayı içinde yatar mı bur bilgisi olan var mı şimdiden teşekkürler

 24. merhaba.öncelikle burs ya da öğrenim kredisinden hangisini alacağımı kyk belirliyo di mi? ben 2. sınıf önlisans öğrencisiyim yani bu sene son sınıfım.geçen sene krediye başvurmamıştım bu sene başvurdum ve çıkması durumunda parayı ocak ayında mı almaya başlayacağım ve bir sonra ki ocak ayına kadar mı alacağım?

 25. okuldan bu yıl mezun oldum, öğrenim kredisi alıyordum, eylülde bitecek sanıyordum ama ağustos ayında da yatmadı, mezun olduktan sonra 3 ay daha almam gerekmiyormuydu?

 26. arkadaşlar 4.sınıfım alttan 6 tane dersim var ve bursumun krediye döneceğini biliyorum. Bu ay hiç yatmamış. Soracağım şu krediye dönünce kredi olarak yatmaya devam etmiyor mu ?

 27. Fransada okuyorum kredim cikti yenisehir ankara subesi gozukuyor.parami ve kartimi mudanya bursa subesine nasil aldirabilirim babam benim adima krediyi alabilirmi..fransadan kredi almak icin gelmek zorundamiyim..tesekkurler..

Bir yorum bırakın