Burs vermek için yufka açıyorlar

0
1168

Kırıkkale esnafı ve belediyesinin de desteklediği oluşum ile 8 kadın yufka açarak elde ettikleri gelirlerle ihtiyacı olan öğrencilere burs sağlıyorlar.

Başta Almanya olmak üzere yurt dışından yufka talepleri alan ev hanımları, haftada 4 gün birer çuval unu yufkaya dönüştürüyorlar. Bunun yanında işyerlerine de yemek hazırlayan ev hanımları, buradan gelen paraları da öğrencilere kaynak olarak aktarıyorlar.

Yaşları 30-50 arasında değişen 8 gönüllü kadın, öğrencilerin mutluluğunun kendilerini de mutlu ettiğini söylediler. Ev hanımı Necla Aygün, her geçen gün yufkalara ve yemeklere talebin arttığını belirtti.

Aygün, “Eğitilmemiş insan, kontrol altına alınamayan ateş gibidir. Vereceği zararın boyutunu önceden kestirmek zordur. Ateş nasıl kontrol altında tutulmalıysa, barajın önüne nasıl set çekmek gerekirse, insanı da eğitmek şarttır. Eğitimsiz insan, toplum ve devlet için en büyük tehlikedir” dedi.

burs ve yufka

Meryem Yüksel ise öğrencilere Kırıkkale’nin misafirperverliğini göstermek istediklerini belirterek, “Onlara bir annelerinin de Kırıkkale’de olduğunu gösteriyoruz” dedi.

Bir yorum bırakın