Bursa Orhangazi Üniversitesi Kayıt Tarihleri (2012)

0
1398

Bursa Orhangazi Üniversitesi yeni öğrenci kayıtları 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa Orhangazi Üniversitesi Yıldırım Yerleşkesinde yapılacaktır.Kayıt tarihleri bütün fakülte ve bölümlerin kayıt tarihleri aynıdır. Kayıt için gerekli belgeler, harç ve katkı payı ücretleri yazının devamında yer almaktadır.

[ad]

1. LİSE DİPLOMASI ASLI
Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumlarından aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. Yurt dışındaki okullardan mezun olanlar için denklik belgesi İl Milli Eğitim Müdürlüklerinden alınabilmektedir. (Başarı belgesi, mezuniyet belgesi yerine kullanılmaz.)

2. KAZANDI BELGESİ
Üniversitemiz programlarına öğrenci kabulünde, ÖLÇME SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ (ÖSYM) tarafıdan yapılan lisans yerleştirme sınavı (LYS) sonuçları esas alınarak kazandı belgesinin teslimi zorunludur.

3. NÜFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ
Kayıt için 1 adet nüfus cüzdanı fotokopisini ve nüfus cüzdanınızın aslını yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

4. FOTOĞRAF
Her birisinin arkasına aday öğrencinin adının ve soyadının yazılı olduğu 12 ADET 4,5×6 cm boyutunda fotoğraf. (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Polaroid çekimler veya renkli fotokopi kabul edilmemektedir.)

5. ÖN KAYIT FORMUNUN İNTERNET ÜZERİNDEN DOLDURULMASI

Öğrencinin kendisine posta/sms yolu ile ulaştırılan kullanıcı adı ve şifresini kullanarak internet ortamındaki ön kayıt formunu doldurarak kayıt etmesi gerekmektedir.

(Ön Kayıt Formu için tıklayınız.Kullanıcı adı ve şifreleri 22-27 Ağustos tarihleri arasında öğrencilere ulaştırılacaktır.

6. KAYIT DOSYASI 
Bu dosya üniversitemizden temin edilecektir.

7. KAYIT TARİHLERİ 
Kayıtlar 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında Bursa Orhangazi Üniversitesi Yıldırım Yerleşkesinde yapılacaktır.
Bütün fakülte ve bölümlerin kayıt tarihleri aynıdır.


8. ÖDEME VE BANKA SEÇENEKLERİ 

8.1. EĞİTİM ÜCRETİ / KATKI PAYINI PEŞİN OLARAK BANKA HESABINA ÖDEME

Kazanılan dilime karşılık gelen (%50 veya %25 burslu kazananlar için) eğitim/katkı payı ücreti tek dönemlik (yarıyıl) veya tamamını (yıllık/iki dönemlik) peşin ödemek isteyen öğrencilerimiz aşağıdaki banka hesap numaralarına havale/EFT yapabilirler.

Bank Asya : TR65-0020-8001-3503-1610-5300-01
Garanti Bankası : TR74-0006-2000-3900-0006-2971-04
Halk Bankası : TR44-0001-2009-9220-0016-0000-42

IBAN nolu banka hesaplarına peşin ödeme yapmak isteyen velilerimiz dekontun açıklama kısmına öğrencinin TC kimlik numarasını, adını, soyadını ve kazandığı bölümünü belirtmelidir. Ödeme yapıldığına dair dekontun bir nüshasının teslimi kayıt sırasında zorunludur.

8.2. BANKA ARACILIĞI İLE TAKSİTLİ ÖDEME

Öğrencilerimiz kayda gelmeden önce Üniversitemiz ile anlaşmalı Bank Asya’nın kampüs içerisindeki ilgili masalarında velisiyle birlikte giderek imzalayacağı yıllık eğitim/katkı payı ücreti ödeme sözleşmesi ile 10 taksit şeklinde ödeme yapabileceklerdir. (Bu ödeme şeklini seçecek öğrenci velisinin Merkez Bankası Sicil Sorgulamasının olumlu olması gerekmektedir.) Ödeme yapıldığına dair banka tarafından onaylı taksitlendirme çizelgesinin bir nüshası kayıt tarihleri içerisinde Mali İşler Daire Başkanlığına onaylatılarak kayıt görevlisine teslim edilmelidir. Bank Asya onaylı ödeme planının teslimi kayıt sırasında zorunludur.

03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında; öğrenci ve velisi – kefili yukarıdaki Bank Asya işlemlerini bizzat gelerek, Bursa Orhangazi Üniversitesi Yıldırım Yerleşkesi içinde yapabileceklerdir.

BANKA ARACILIĞI İLE ÖDEME YAPMAK İSTEYEN VELİLERDEN BANKA TARAFINDAN İSTENEN BELGELER:

– Öğrencinin ve Kefilin / Velinin TC Kimlik numaralı Nüfus Cüzdanlarının aslı ile fotokopileri,

– Kefilin / Velinin Gelir belgesi (aşağıdakilerden uygun olan getirilecek)

– Ücretli ise; maaş bordrosu veya şirket yetkililerince imzalanmış maaşını belirten şirket yazısı ile imzalayan yetkilinin   imza sirküleri.

– Emekli ise; maaşını aldığı bankadan maaş hesabının 1 yıllık ekstresi, varsa ek gelirine ait belgeler (kira geliri varsa   kira kontratı, adına kayıtlı gayrimenkullerin tapu fotokopileri, vb…)

– Serbest meslek sahibi ise; son vergi levhası fotokopisi, şirket ortakları için şirket imza sirküleri ve şirket vergi   levhası.

8.3. KREDİ KARTI İLE ÖDEME

2012-2013 yıllık eğitim / katkı payı ücreti, Bursa Orhangazi Üniversitesi Mali İşler Dairesinden, üniversitenin anlaşmalı bankalarından taksit yapılabilen kredi kartlarına 10 taksit şeklinde ödenebilecektir. Ödeme yapıldığına dair slipin bir nüshasının kayıt esnasında teslimi zorunludur. Ödeme yapılacak kredi kartı limitinin bölüm yıllık eğitim/katkı payı ücretine uygun limitte olması gerekmektedir. Örnek: Bölüm yıllık eğitim/katkı payı ücreti 12.000TL ise kredi kartı kullanılabilir limiti en az 12.000TL olması gerekmektedir. (Garanti, Denizbank, Bank Asya, Akbank, Yapı Kredi)

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

1. Adayların kayıt için bizzat kendilerinin başvurması gerekir. Posta yolu ile kayıt yapılmamaktadır. 18 yaşından küçük adayların velilerinin yanlarında bulunması gerekmektedir.

2. Diploma yada yeni tarihli mezuniyet belgesinin aslı teslim edilmeden kayıt yapılamaz

3. Eksik belgeyle kayıt yapılmamaktadır.

4. Kayıtlar kesinlikle belirtilen tarihler arasında yapılmaktadır.

5. Üniversitemiz asılsız beyanla kayıt yaptıran adaylar hakkında her türlü yasal işlemi yapmakla yetkilidir.

6. Kayıt işlemleriyle ilgili diğer sorularınız için BURSA ORHANGAZİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ İŞLERİNİ 444 8 268‘den arayabilirsiniz.

YERLEŞKE KAYIT ADRESİ: Mimar Sinan Mah. Ankara Cad. Şevket Yılmaz Hastanesi Altı. No:440 Yıldırım / Bursa

Telefon : 444 8 268

E-mail : [email protected]

Bir yorum bırakın