Canik Başarı Üniversitesi Eğitim Ücretleri (2012-2013)

Canik Başarı Üniversitesi Eğitim Ücretleri (2012-2013)

3717
36
PAYLAŞ

Canik Başarı Üniversitesi Eğitim Ücretleri

Canik Başarı Üniversitesi’nde 2012-2013 eğitim-öğretim ücreti tüm bölümler için KDV dâhil yıllık 15.850 TL, hazırlık sınıfları için KDV dahil 12.850 TL olup eylül-haziran ayları arasında banka sözleşmesinde belirtilen şekilde ( 10 ) on taksit halinde tahsil edilir. Peşin ödemelerde %5 indirim yapılır. Eğitim-öğretim ücreti her yıl için Mütevelli Heyet tarafından yeniden belirlenip, akademik yıl başlamadan ilan edilir. Sonraki yıllarda ücretlere yapılacak artışlar, bir önceki yılın enflasyon ((TÜFE + ÜFE) / 2) oranını geçemez.

[ad]

Not: 2012-2013’de kaydolan öğrenciler için eğitim-öğretim yılı ücreti 4 yıl sabittir.

36 YORUMLAR

 1. Mimarlık Bölümüne %50 Burslu Yazılmak İstiyorum %50 lik Burs hazırlık sınıfı için geçerli mi? %50 lik burs kaç yıl geçerli ve ne şartlarda burstan faydalanamaz başarısız olduğunda burs kesiliyormu?

  • %50 burs hazırlık sınıfı için geçerlidir. İlgili koşullar şöyle belirtilmiş:

   “Bu burs, İngilizce Hazırlık Programı’nda geçirilebilecek süre de dahil olmak üzere tüm öğrenim süresi için geçerlidir. Canik Başarı Üniversitesi, bu bursun disiplin cezası almadığı sürece, not ortalaması veya sınıf-ders geçme gibi konulardan etkilenmeyeceğini taahhüt etmektedir. Yaz öğretimi ücreti, barınma, beslenme, ulaşım, kitap vb. konular eğitim bursu kapsamı dışındadır.”

   “Öğrencilere bütün eğitim süreleri boyunca eğitim ücretinde %50 oranında bir indirim sağlayan bu bursa, ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda “%50 Burslu” olarak belirtilen programlara yerleştirilen öğrenciler hak kazanır.”

 2. pdr bölümüne %50 burslu yazılmak istiyorum hazırlık sınıfı zorunlu mu ? sıralamam 57000 gelirmi. şimdiden teşekkürler.

  • Merhaba, seçtiğiniz bölümde hazırlık sınıfı zorunlu değildir. sıralama konusunda bir şey diyemeyeceğim listede taban puanı da boş o bölümün, bu arada 6 kontenjan var. İyi şanslar 🙂

   program kodu: 206610039
   Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (%50 Burslu)

   ayrıntılı bilgi: http://www.basari.edu.tr/?kontenjan

 3. Merhaba bende mimarlık yazacağım.
  Yalnız hazırlık sınıfı konusunda kesin bir bilgiye ulaşamadım.
  Hazırlık sınıfı zorunlu mu?

  • Merhaba, Mimarlıkta 1 yıl ingilizce hazırlık sınıfı zorunludur. Eğer dönem başında yapılan ingilizce seviye sınavını başarıyla geçerseniz doğrudan 1. sınıfa kaydınız yapılır.

 4. merhaba.ben ıkıncı tercihime %50 burs türkçe öğretmenliği yazdım ts 2 sıralamam 46701 şansım var mı?

  • Merhaba, ÖSYS Kılavuzunda Canik Başarı Üniversitesiyle ilgili taban puan ve başarı sıralamaları belirtilmemiş bu nedenle ne söylesem yanlış olur.

 5. merhaba ben türkçe öğretmenliği %50 burslu yazacağım acaba hazırlık sınıfı zorunlumu türkçe öğretmenlğinde?

 6. Feyza sen yaz bende yazıcam buyuk ıhtımal gelebılır. benım sıralama 42 bın ts 2 hayırlısı ınş %50

 7. ben türkçe öğretmenliği tam burslu yazmak istiyorum, bu yıl 700lerde bi sıralamayla kapatmış ama ilk bine giren herkes burslu yazmasa bile tam burslu oluyo diye biliyorum yanlış mı biliyorum?

 8. merhaba ben mimari dekoratif sanatlar mezunuyum dgs ile canik basarı üniversitesi mimarlık bölümüne geçis yapmak istiyorum 2013 dgs sınavı ile bu konuda bilgisi olan beni aydınlatabilir mi?

 9. bu sene için hukuk açılacağı söylenmişti ama açılmamış ilerleyen zamanda böyle bir program acılacakmı acaba

 10. Halic universitesinde elektirik-elektronik muhendisligi okuyorum basari universitesine yatay gecis yapmak gibi bi sansim var mi acaba ?

  • sitede belirtilmemiş o yüzden bişey söyleyemeyeceğim. ingilizceniz varsa yıl başındaki sınavlara katılıp muaf tutulabilirsiniz.

 11. merhaba samsunda polsım ygs 4 puanım 320 acaba psıkoloji gelır mı bana. ayrıca ındırım oranlarınız olur mu tercıh etsem…

 12. dpu mimari restorasyon okuyorum dgs ıle mimarlik bölümüne geciş yapmayı düşünüyorum .. bunun için ne kadar puan almam lazım ve üçret konusu söylerseniz sevinirim .. ayrıca % 50 % 25 ve tam burs puanlarınz nedir

 13. yurt dışından geçiş yapmak istiyorum..geçiş yaparsam tam ucret mı ödeyeceğim ? burs imkanı var mı varsa nasıl ?

 14. meraba.ben burs almadan dırekt ücretli gelmek istiyorum canik başarı üniversitesine acaba belirli bi puan almam gerekiyormu ? yoksa direkt ne kdarsa burssuz parasını verıp gelebiliyormuyum?

  • elbette belirli bir puan almanız gerekir. canik başarı üniversitesi taban puanları şeklinde sitemizden aratabilirsiniz.

 15. %50 burslu türkçe öğretmenliği bölümü için canik başarı üniversitesine kayıt yaptırmak istiyorum yıllık eğitim ücreti ne kadar ?

BİR CEVAP BIRAK