Cep Telefonuyla Hastane Randevusu Alınabilecek

0
1184

Hastane randevuları artık akıllı cep telefonlarına yüklenecek MHRS uygulamasıyla yapılabilecek. Uygulamanın tam adı: Hastane Randevu Merkezi Mobil Uygulaması olup indirme linklerine aşağıdan ulaşılabilir.

  • Hastane randevusu alımında mevcut uygulamalar olan ALO 182 ve internet üzerinden randevu alımına ek olarak başlatılan MHRS Mobil uygulaması, IOS ve Android işletim sistemine sahip mobil cihazların uygulama marketlerinden indirilerek kullanılabilmektedir. Çok yakında Blacberry işletim sistemine sahip mobil cihazlar da aynı kapsamda olacaktır.
  • Vatandaşlarımız, MHRS Mobil uygulamasını kullanarak, Sağlık Bakanlığına bağlı devlet hastaneleri, ağız ve diş sağlığı hastaneleri ve merkezlerindeki istedikleri hekimden, istedikleri tarihe randevu alabilir, gidemeyecekleri randevularını iptal edebilir ya da randevu bilgilerini kontrol edebilirler.
  • MHRS Mobil uygulamasının yanı sıra internet üzerinden www.hastanerandevu.gov.tr adresi kullanılarak ya da ALO 182 MHRS Çağrı Merkezi aranarak da randevu alınabilmektedir.
  • Vatandaşlarımız, hastane randevularına ilişkin soru ve sorunlar için [email protected] adresini kullanarak yetkililere ulaşılabilirler.

akıllı ceptelefonu şarj

Uygulamaları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz. Telefonunuzla ziyaret ediniz.

  1. iPhone Randevu Alma Uygulaması 
  2. Android Randevu Alma Uygulaması 
  3. BlackBerry Randevu Alma Uygulaması (Lütfen bu linki BlackBerry cihazlarınızda kullanınız.)

Bir yorum bırakın