Cumhurbaşkanlığı Seçimi Adayları Ne Zaman Belli Olacak ?

0
1262

Bildiğiniz gibi cumhurbaşkanı bu yıl ilk defa halk tarafından seçilecek. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e göre adaylar mayıs ayı içerisinde belli olacak. 

Cumhurbaşkanlığı seçimi ne zaman ?

Ağustos’ta yapılması planlanıyor.

Gül, Cumhurbaşkanlığına aday olacak mı?

Ondan önce şunu söylemek gerekir, bana bir- iki sene önce de soruyordunuz. Zamanı gelince konuşuruz diyordum. Şimdi bu seçim aradan çıktıktan sonra bundan sonraki seçim Ağustos’ta cumhurbaşkanlığı seçimi olduğuna göre bunun da günü geldi. Bu da konuşulacaktır tabii. Ne zaman derseniz; seçim yeni çıkmış. Seçimin neticeleri bile ilan edilmemiş. Bunlar bir ilan edilir. Nihayetinde o günlere gelmiş olduk. Nisan ayının sonunda Mayıs ayının başında bunlar netleşmiş olur. Nasıl olur, ne olur, ne olur, bunları cumhurbaşkanlığı seçiminden önce oturur konuşuruz; Başbakan’la da diğer arkadaşlarımla da ona göre karar veririz. Cumhurbaşkanlığı ile her şeyin artık konuşulacağı gün geldi. Herkes bununla uğraşacak. Mayıs ayı içerisinde herhalde bunlar netleşir.

Abdullah Gül

Sosyal Medya Yasaklarının bitmesi lazım

Twitter ve YouTube yasağı konusunda Cumhurbaşkanı Gül şunları söyledi: “Bu yasakların da bitmesi lazım. Bu yasakların kalkması lazım. Türkiye’de eğer bu konudaki yasalar çıkmamış olsaydı 2007’de çıkan yasa bize sıkıntılar açıyordu. YouTube’da bir şey çıkıyordu tamamen kapatmak zorunda kalıyorduk. O yasanın getirdiği sorunları gidermek için bu yasa çıkarıldı. Bu yasada da birtakım yanlışlar yapıldı ama bir hafta içinde düzeltildi. Şimdi artık bu Twitter, YouTube yasağının bitmesi lazım. Bu süre içinde hem bakana hem de ilgili daireye de söyledim. Bunlarla sağlıklı kanalların oluşturulması lazım. Şimdi Türkiye’de temsilcileri oldu.”

Bir yorum bırakın