Cumhuriyet Üniversitesi Kesin ve Ön Kayıt Tarihleri (2012)

0
1821

Yeni öğrenciler için Cumhuriyet Üniversitesi kesin kayıtları 03 – 07 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Öğrencilerin vakit kazanmaları amacıyla önkayıt işlemleri internetten 23 Ağustos 2012 Perşembe – 07 Eylül 2012 Cuma tarihleri arasında yapılabilecektir.

[ad]

Dikkat: Ön Kayıt için sisteme girişinizi BURAYA tıklayarak yapabilirsiniz. Sayfanın en altında bulunmaktadır. Açıklamaları da dikkatlice okuyunuz. 

Cumhuriyet Üniversitesi ÖN KAYIT VE KESİN KAYIT İÇİN UYGULANACAK ADIMLAR 

Öğrenciler bulundukları yerlerdeki Ziraat Bankalarına (Cumhuriyet Üniversitesi Kurumsal Tahsilat hesabına), TC kimlik numarası ile öğrenci katkı (harç) payını yatırmalıdır. Ön Kayıt sistemi bu ücretlerin yatırıldığını kontrol edecektir. Ön kayıt sistemi bir kaç saat sonra ücretlerini yatıran öğrenciye sisteme giriş yapma iznini verecektir (Kredi ve Yurtlar Kurumuna katkı kredisi için müracaat eden örgün öğretim öğrencileri katkı payını yatırmayacaklardır). Öğrencinin yatırması gereken katkı payı ve öğrenim ücretleri Ziraat Bankasına gönderilmiştir. Yatıracağınız ücreti ön kayıt sistemine TC numaranız ile girerek öğrenebilirsiniz. Bankaya gönderilen ve ön kayıt sisteminden görülen ücretler aynısı olup yatırmanız gereken asgari miktarı göstermektedir. Bu miktar yatırmanız gereken ücretin 1. taksidi olup bahar döneminde (şubat ayında) Bakanlar Kurulunca belirlenen yeni meblağlara göre 2. taksit ödenecektir.

– Örgün Öğretim Öğrencileri katkı payı ücretini yatırmalıdır.
– İkinci Öğretim Öğrencileri öğrenim ücreti yatırmalıdır.

DİKKAT : Ziraat Bankasının Türkiyedeki tüm şubelerinden ücret yatırabilirsiniz. Ücreti yatırırken banka memuruna “CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ KURUMSAL TAHSİLAT HESABINA” katkı payı ücreti yatırmak istediğinizi mutlaka belirtiniz ve kesinlikle havale ücreti ödemeyiniz. Havale yoluyla ve Bankamatik üzerinden yatırılan ücretlerde öğrenciye ait TC. Kimlik numarası bulunmadığı için sisteme aktarılamamaktadır. Bu nedenle yatıralacak meblağların kesinlikle banka şubesinde memur önünde yatırılması rica olunur.

Ücretinizi yatırdıktan birkaç saat sonra Ön Kayıt sistemine TC Numarası ile giriş yaparak sizden istenen bilgileri cevaplandırınız. Saat 15:00’ten sonra yatırılan ücretlerin sisteme aktarılması ertesi güne kalabilir. Bu nedenle ön kayıt sistemine giremiyorsanız ertesi gün saat 09:00’dan itibaren tekrar deneyiniz.
Kesin kayıt haftasında kayıt için gerekli belgeleri fakülte ve yüksekokullarınıza teslim ederek kayıt işlemlerinizi tamamlayınız.

Cumhuriyet Üniversitesi KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı yada yeni tarihli mezuniyet belgesi.

Aday ek puandan yararlanarak veya sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi METEM orta öğretim programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

6 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

Tıp Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi, Veteriner Fakültesi, Suşehri Sağlık Yüksekokulu ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokuluna kayıt yaptıracak öğrencilerin tam teşekküllü resmî bir hastaneden sağlık kurulu raporu almaları gerekmektedir.

Ziraat Bankası şubelerine yatırmış olduğunuz Katkı Payı/Öğrenim Ücreti dekontları.

Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

Üniversitemiz Programlarına yeni yerleşen öğrencilerin Askerlik Durumları http://kamu.turkiye.gov.tr adresinden kayıt memuru tarafından sorgulanarak kaydı alınacaktır.

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR

Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle Üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir (Diploma hariç).
Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
Sağlıkla ilgili programlara kayıt yaptıracak adaylar sağlık kurulu raporu almak zorundadırlar.
Gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bankada görülen ücretin tamamını mı yoksa yarısını mı yatıracağım? Bankada görülen miktar katkı payının 1 nci taksidi olup bahar döneminde geri kalan miktarın yatırılması gereklidir. Bu nedenle bankada ne görünüyorsa yatırmanız gerekmektedir.
Ücretimi yatırdım ancak ön kayıt sistemine giremiyorum? Tahsilat bilgisi henüz bankadan üniversitemize transfer edilmemiştir. Parasını yatıran öğrencilerin hiç bir zaman hakkı kaybolmayacaktır. Ertesi gün tekrar deneyiniz.
Özel yetenek sınavı ile üniversitenizi kazandım ancak Ön Kayıt Sistemine giriş yapamıyorum. Özel Yetenek sınavı ile öğrenci alan bölümlerin öğrencileri de ön kayıt sistemine tabidir. Kazanan öğrencilerin bilgileri ilgili birimden Bilgi İşlem merkezine ulaştırıldıktan bir gün sonra sistem açılacaktır.
Ön Kayıt Sistemine açılan bölümlerimiz.
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Antrenörlük Eğitimi Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Beden Eğitimi ve Spor Bölümü
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu – Spor Yöneticiliği Bölümü
Eğitim Fakultesi – Resim-İş Öğretmenliği
Eğitim Fakultesi – Müzik Öğretmenliği
Katkı Payımı/Öğrenim Ücretimi fazla yatırmışım. Fazlasını nasıl alabilirim?. Ziraat Bankası yetkilisi “aynı gün içinde olmak şartı ile yatırdığınız şubeden fazla ücretin geri alınabileceğini, daha sonraki günlerde ise iadenin sözkonusu olamayacağını” bildirilmiştir. Aynı günü kaçırmış öğrencilerimiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na dilekçe ile başvurması halinde fazlaca yatırılan ücretleri Ziraat Bankası Sivas/Kampus Şubesinden iade edilebileceklerdir.
Ziraat Bankası kurumsal hesaplarımıza kayıt için gerekli ücretleri havale yoluyla veya bankamatik üzerinden yatıran öğrencilerimizin bir kısmında TC Kimlik numarası belirtilmediği için sistemimize aktarılamamıştır. Sorunun çözümü için havale yoluyla ve bankamatik aracılığıyla ücretlerini yatıran öğrencilermizden hala sisteme giremeyenler yatırdıkları dekontun/fişin hemen altına TC.Kimlik Numarası, Adı, Soyadı ve cep telefonlarını yazarak 0.346.2191136 numaralı telefona faks göndermeleri rica olunur. Henüz ücretini yatırmamış öğrenciler ise kesinlikle banka şubesine bizzat başvurarak ücretlerini yatırmalıdır.

Bir yorum bırakın