Dershane Kayıtları Devam Edecek Mi ? 2014-2015

0
1505

Özel dershaneler ÖZ-DE-BİR, GÜVENDER ve TÖDER 2014-2015 yılı için kayıt almaya devam edeceklerini açıkladılar. 2014-2015 yılında dershanelerin kayıt alma işlemleri devam edecek ancak yürütmenin durdurulması kararının gelmemesi durumunda kayıtların ne olacağı merak konusu.

Yapılan açıklamada dershanelerin özel öğretim kurumlarına dönüştürülmesini amaçlayan yasanın 14 Mart’ta yürürlüğe girerek dönüşüm sürecinin başladığı bununla birlikte yasadaki bazı maddelerin yürütmesinin durdurulması ve iptali istemiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşındığı belirtildi. Açıklamada, “Anayasaya, Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesine aykırı pek çok hüküm içeren yasanın, önümüzdeki günlerde AYM’de görüşülürken dershaneler de gelecek öğretim yılı, yani 2014-2015 Öğretim Yılı için yeni kayıtlarını almaya devam edecektir” denildi.

üniversite öğrencileri

“Bilindiği gibi Yasa, dershanelerin 1 Eylül 2015 tarihine kadar çalışmalarına izin vermişti. Özel Dershane Kurucuları dershanelerin Türk Milli Eğitimine katkı vermeye bu tarihten sonra da devam edeceğine olan inançlarını koruyarak yeni öğretim yılına hazırlanmaktadırlar. Özel Dershanelerimize kayıt yaptıracak öğrencilerimize velilerimize ve kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

Bir yorum bırakın