Dershanelerin Kapatılma Kararı Askıya Mı Alındı ?

0
1166

Hükümet, 2013 yılı başlarında dershanelerin kesin olarak kapatılacağına yönelik bir çok açıklama yapmıştı. Son dönemlerde bu karar bir tür revizyona bırakılmış gibi.

Başbakan Erdoğan’ın parti içinde konuyla ilgili oluşturulan komisyona “daha detaylı çalışma yapın” talimatı verdiği ve bu çerçevede projenin şimdilik askıya alındığı bilgisi yansırken, bir kurmayının yaptığı ilginç çıkışın da AK Parti liderini dershanelerin kapatılması konusunda bir kez daha düşünme noktasına gelmesinde etkili olduğu öğrenildi.

Dershanelerin Kapatılması Kararı Değişebilir Mi ?

Hükümetin, 2013 yılı içinde tüm ülkede dershanelerin kapatılacağı kararı değişikliklere uğrayabilir. İstihbarat birimlerinin güneydoğu ve güneydaoğu anadolu çalışmalarına göre bölgelerdeki dershaneler, öğrencilerin terör girişimlerinden uzak kalmasını sağlıyor. Rapora göre bu açıdan bu dershaneler sadece eğitim görevi görmemekte.

Dershanelerde uzun süre kalan öğrencilerin, örgütlerle bağı zayıflıyor. Rapora göre dershanelerin kapatılması halinde öğrenciler örgüt düzlemine rahatlıkla geçebilir.

Bu rapor nedeniyle konu tekrar görüşülecek, karar revize edilecektir. Kapatılma kararı bölgesel olarak uygulanma ihtimali bulunmakta.

egitim

Bir yorum bırakın