Dershanelerin Yüzde 60’ı Dönüşüm İçin Başvuru Yaptı

0
1094

3.145 dershanenin %60’nın dönüşüm program için başvurduğunu duyuran MEB Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Yelkenci, hedeflerine ulaştıklarını belirtti.

“4. başvuru döneminde sayının yükselmiş olması, bazı malum kesimlerin Anayasa Mahkemesinden ümidini kestiğini ve dönüşümün kabul gördüğünü gösteriyor. Şimdi 5. dönemdeyiz. Bu dönemde başvuran dershanelerin halihazırda 402’sinin başvurusu kabul edildi. Şu anda 3 bin 145 dershane bulunuyor. Bu başvuru dönemiyle, dershanelerin yüzde 60’ı dönüşüme başvurmuş oldu. Böylece dershanelerin dönüşümünde, başta söylediğimiz yüzde 60 hedefine ulaştık. Dershanelerin yüzde 60’ının, zihinsel olarak dönüşüme hazır bulunduğunu belirtmiştik. Bu tahminimiz tuttu.”

sınıf öğretmenliği

En çok başvuru İstanbul’dan 

“En çok dönüşüme alınan il, 217 başvurunun yapıldığı İstanbul oldu. İstanbul’u, 89 başvuruyla Ankara, 57 başvuruyla İzmir ve 52 başvuruyla Mersin izledi” ifadelerini kullandı.

Dönüşümü tamamlanan 75 kurumun, özel okul olarak açılışını yaptığına işaret eden Yelkenci, bunların 63’ünün temel lise, 6’sının ortaokul, 3’ünün Anadolu lisesi, 2’sinin anaokulu ve 1’inin de ilkokul olduğunu kaydetti.

Bir yorum bırakın