DGS Başvuru Süresi Uzatılacak mı ?

0
1664

Önlisans programlarından Lisansa geçiş için yapılan Dikey Geçiş Sınavı başvuruları 4 Haziran 2015 tarihinde sona erecektir. DGS başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacak olup, adayların 4 Haziran saat 23:59’a kadar başvuru işlemlerini tamamlamaları gerekmektedir.

Dikkat: Sınav ücreti ödemelerini 5 Haziran’a kadar yapabilirsiniz.

Bu bilgi başvurusunu 4 Haziran gün bitimine kadar yapanlar için geçerlidir.

Başvurular elektronik ortamda alınacak. Sınav ücreti ödemeleri ise 5 Haziran’da, işlemi bankadan yapacak adaylar için mesai saati bitiminde, ÖSYM’nin internet sayfasındaki “Ödemeler” alanından kredi veya banka kartıyla gerçekleştirecekler için ise saat 23.59’da sona erecek.

dikey gecis

DGS’ye kimler başvurabilir ?

Sınava, meslek yüksekokulları ve açık öğretim ön lisans programları mezunları ile son sınıfta bulunup da staj dışındaki mezuniyet şartlarını yerine getirmiş olanlar başvurabilecek.

KKTC meslek yüksekokullarının son sınıf öğrencileri ve mezunları, meslek yüksekokulu adını taşımayan ancak bir mesleğe hazırlayan önlisans programları mezunları ve aynı koşullarda yurt dışından mezun olup denkliği kabul edilenler de başvuru yapabilecek.

İlahiyat lisans tamamlama programlarına yerleştirme de DGS puanlarına göre merkezi yapılacağından, bu programlara başvuracak adayların da DGS’ye girmeleri gerekecek.

Bir yorum bırakın