DGS Ek Yerleştirme Tercihleri Başladı

0
1436

DGS ek yerleştirme tercih işlemleri başladı. Tercih işlemleri 7 Kasım’a kadar yapılabilecek.

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan bilgiye göre, Dikey Geçiş Sınavı’nda (DGS) ek yerleştirme tercihinde bulunacak adaylar başvurularını, 7 Kasım’a kadar bireysel olarak, ÖSYM’nin “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapacak.

2016 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Ek Yerleştirme Tercih İşlemleri

2016-DGS Ek Yerleştirme tercih işlmleri 3 – 7 Kasım 2016 tarihleri arasında aday tarafından, bireysel olarak, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden TC kimlik numaraları ve şifreleri kullanılarak elektronik ortamda yapılacak olup posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilen tercihler işleme alınmayacaktır.

2016-DGS Ek Yerleştirme ile ilgili tablolar ve diğer bilgiler, aşağıdaki bağlantılarda sunulmuş olup tercihte bulunacak adayların bu bilgileri dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

 

2016-DGS Ek Yerleştirme İle İlgili Açıklamalar (Genel Bilgiler)

dikey geçiş

DGS, meslek yüksekokulları ile açıköğretim ön lisans programlarından mezun olan başarılı öğrencilerin lisans programlarına dikey geçişle yerleştirilebilmeleri için ÖSYM tarafından düzenleniyor.

Bir yorum bırakın