Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Bölümleri

72
58966

Önlisans mezuniyet alanına göre dikey geçiş yapabileceğiniz bölümlerin listesi aşağıdaki belgede yer almaktadır. Bu liste genel olarak hangi lisans programlarının önlisans programlarına eşdeğer olduğunu gösteriyor. Kontenjanlar her yıl değişir.

[ad]

Dikey Geçiş Bölümleri:

Dikey Geçiş Nedir ?

Dikey Geçiş, herhangi 2 yıllık bir üniversiteyi bitirdikten sonra sınavla aynı veya eşdeğer bir programın 4 yıllığına geçiş yapmaktır.

DGS’den Sonra Kaç Yıl Okunur ?

2 (DGSden önceki yıl) | 1 + 2 +: Toplam 5 yıl okumuş olacaksınız. İngilizce’yi sınavda veremezseniz bu süre 6 yıla çıkacak.

72 YORUMLAR

  1. Merhaba ben sağlık meslek lisesine bu yıl basladim ve cok kararsizim burdan hemşire Yardımcılığıni veya ebe yardımcısının okusam

  2. Merhaba ben sağlık meslek lisesine bu yıl basladim ve cok kararsizim burdan hemşire Yardımcılığına veya ebe yardımcısının okusam ygs de 2 yillik geçiş hakkımı kullansam hemşirelik ve ebelik okumak istemiyorum. direk geçişle 2 yillik tan okudum hemşirelik ondan sonra direk geçiş hakkımı kullanırsam ne olabilirim. yada 2 yillik geçiş ten ilk geçişte hemşirelik veya ebelik dışında hangi alanlara gecis yapabilirim.

  3. ben üniversitede önlisans olarak dış ticaret okumak istiyorum yada buna yakın bölümler muhasebe, bankacılık vs. ama daha sonra 4e tamamalamak için dgs ile geçiş yapıcam puanım iyi olsa bile kontejanlar çok az 5 ve 10 arası yerleşme şansım nedir sizce istanbuldaki devlet üniversitelerine bana bu konuda bi bilgi verirmisiniz bu sıralama neye göre yapılıcak*

Bir yorum bırakın