Diyanet 2013 Yeterlilik Sınav Giriş Belgeleri

28
5266

Diyanet’in kur’an kursu öğreticiliği, imam-hatiplik ve müezzin-kayyımlık ünvanlarına atanmak isteyenlerin girmesi gereken sınav olan Yeterlilik sınavı 2013 giriş belgelerinin yayınlama tarihi açıklanmıştır. Buna göre 17 Martta yapılacak olan sınav için giriş belgelerinize 4 Mart’tan itibaren ulaşabilirsiniz. 

Sınav giriş belgenizi görüntülemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayınız: (belgeler gün içinde açıklanır, bulamazsanız lütfen yorum yazarak bize bildiriniz)

http://www.meb.gov.tr/sinavlar (Sınav giriş belgeleri yayınlanmıştır! Güncelleme 7 Mart)

dinvediyanetisleri

a) Diyanet İşleri Başkanlığı Yeterlik Sınavı 17.03.2013 pazar günü saat 10.00’da 81 il merkezinde (Aday başvuru sayısı yetersiz olan il, yakındaki ilde sınava alınacaktır) yapılacaktır
b) Adaylar sınava giriş belgelerini 04/03/2013 tarihinden itibaren www.meb.gov.tr adresindeki “Merkezi Sistem Sınavları” bölümüne girerek alabileceklerdir.
c) Adayların sınava girecekleri adres ve sınav saati ile ilgili bilgiler www.meb.gov.tr adresindeki “Merkezi Sistem Sınavları” bölümünden alacakları giriş belgelerinde belirtilecektir.

28 YORUMLAR

 1. ya imamlık yeterlik sınav giriş belgesini alamıyorum sitede bügün alına bilir diyor giriyorum alamıyorum bilen varsa yardımcı ola bilirmi

 2. yeterlilik sınavı giriş belgemi alamadım. tc kimlik numaramı sisteme girdiğimde kayıt bulunamadı diyor ancak ben sınava başvurdum ve başvuru çıktısıda elimde ne yapmalıyım.benım gibi bu sorunu yaşayanlar var mı? 147 yi aradığımda sistemde sorun var düzelir dediler ancak düzelmedi ne yapmalıyım yardımcı olurmusunuz?

 3. Arkadaşlar bizde parayı yatırdık kayıt yaptırdık ama kayıt bulunamadı diyor ne yapmamız gerekiyor sınavada az kaldı
  bilen biri varsa cevap yazabilir mi?

 4. Arkadaşlar sınav giriş yeri bilgilerimi aldım. Bu belgeyi sınav giriş belgesi olarak mı kulanacağız. Açıklama kısmında sınav giriş belgesi olmayan adaylar sınava alınmayacaktır yazıyor. Başka bir belge daha almamız mı gerekiyor

 5. sınav yeri bilgilerini alamıyorum çözülecek gibimi bir çok arkadaşlarda bu sorunu yaşıyorlar .çözülür inşallah.şokunu hala atlatamadım çok üzüldüm bu sorun lakarşılaşacağım aklımın ucundan bile geçmezdi.ilgililerden çözüm bekliyoruz inşallah.

 6. PARA MI YATIRIP KAYDIMI YAPTIRDIĞIM HALDE GİRİŞ BELGEMİ ALAMIYORUM YETKİLİLERDEN YARDIM İSTİYORUZ GEREKİRSE BAŞBAKANIMIZDAN YARDIM İSTİYORUZ 1 YILDIR EMEK VERDİĞİMİZ SINAVA GİRMEK İSTİYORUZ LÜTFEN ARKADAŞLAR SİZEDE SESLENİYORUM HAKKIMIZI ARAYALIM SESSİZ KALMAYALIM.

  • sınav belgeleri sayfasındaki 2 başlığı da denediniz mi biri yeterlilik diğeri seviye tespit sınavı. MEB 147’yi arayabilirsiniz sorunlar için.

 7. 2013 diyanet yeterlilik sınavına kayıt oldum banka dekontum var fakat kayıtımı bulamıyorum.sınava gireceğim yeri bilmiyorum.bizlere yardımcı olursanız sevinirim.emeklerimiz boşa gitmesin.

 8. banka dekontum var kayıt oldum ama kayıt bulunamadı diyor her defasında. bu sınava cok calıştım ama giremiyor olmak çok üzücü nolur yardm

 9. ücretleri yatırdık makbuzumuz da var griş belgemizi alamayınca bir haftadır bunun peşinde koşturuyoruz dilekçe yazdık faksladık kayıt ettiğimize eminiz sistemden kaynaklanan bir azıza nedeniyle olan hep vatandaşa öğrencilere oluyor bunun sorumlusu kim 6bin kişi mi 6bin kişi böylece madur sınavın bir iki hahafta sonra tekrar yayılmasını istiyoruzüzretler on misli verilse telafi etmez iki yıllık ilahiyat mezunuyuz kpsyi kazandık tek bu sınav kalmıştı bir yıl boyunca ememeğimiz boşa mı!???

Bir yorum bırakın