Diyanet Hafızlık Tespit Sınavı Başvuruları

1
3048

Diyanet Başkanlığının düzenleyeceği, Hafızlık tespit sınavına başvurular 27 Mart 2013 tarihine kadar başvuru kabul edilmektedir. Sınav 1 Nisan’da yapılacaktır.

Sınava başvuru için gerekli belgeler: Kimlik Belgesi ve Fotoğraf

Sınav Başvuru Yerleri: İl ve İlçe Müftülükleri

Hafızlık sınavı giriş belgelerinizi yine İl ve ilçe müftülüklerinden 28 Martta alabilirsiniz.

Başkanlığımızca, Ankara Rıfat Börekçi Eğitim Merkezi ile İstanbul Fatih Müftülüğünde 01.04.2013 tarihinde ve başvuru sayısının fazla olması durumunda müteakip günlerde de hafızlık tespit sınavları yapılacaktır.

Hafızlık tespit sınavlarına katılmak isteyen vatandaşlarımızın, kimlik belgeleri ve 1 adet fotoğrafla 27.03.2013 tarihi mesai saati sonuna kadar kendilerine en yakın il ya da ilçe müftülüklerinden birine başvurarak kayıt işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir.Başkanlığımıza bu amaçla herhangi bir evrak gönderilmeyecektir. Evrak gönderilmesi halinde ise herhangi bir işlem yapılmayacaktır.

dinvediyanetisleri

Sınava katılacaklar 28.03.2013 tarihinden itibaren il ve ilçe müftülüklerinden fotoğraflı ve onaylı “Hafızlık Sınavı Giriş Belgeleri”ni alabileceklerdir. “Hafızlık Sınavı Giriş Belgesi” ile “Nüfus Cüzdanı” yanında olmayanlar sistemde kayıtlı olsalar dahi sınava giremeyeceklerdir.

İlgililere önemle duyurulur.

1 YORUM

  1. Hafizlik sinavini cok zor gapmayin.bundan kasit ben evli olarak calisiyorum ve yasim kucuk degil.
    Kurs ortaminda kucuk yasta calisan larla ayni kefede bulundurmassaniz memnun olurz ALKAH RAZI OLSUN

Bir yorum bırakın