MEB,Diyanet Yeterlilik Sınav Sonuçlarını Geciktirdi

0
1460

17 Mart 2013 tarihinde yapılan Diyanet Yeterlilik sınav sonuçlarının açıklanma tarihi belli olmuştur. Buna göre sınav sonuçları 11 Nisan’da açıklanacaktı fakat MEB, bu tarihte sınav sonuçlarını açıklayamadı. Yeterlilik belgesi alabilmeniz için sınavdan 100 üzerinden 70 puan almanız gerekmektedir.

>>> Yeterlilik sınav sonuç sayfası <<< (12 nisan günü içinde açıklanacaktır)

Yeterlik Sınavı ile ilgili duyuru ve ilanlar Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her iki kurumun kendi internet siteleri (“www.meb.gov.tr” ve “www.diyanet.gov.tr”) üzerinden yapılacaktır.

diyanet_yeterlilik

a) Sınav öncesi ve sonrası işlemlerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilen adayların başvuru ve sınavları geçersiz sayılacaktır. Bu durumdaki adaylar hiçbir hak talebinde bulunamayacaktır.
b) Sınav başvurularında adayın beyanı esas alınacaktır. Başkanlık, sınav sürecinin her aşamasında sınava ilişkin hususlarda adaydan belge talep edebilecektir.
c) Adaylar, sadece bir unvan için yeterlik sınavına müracaatta bulunabileceklerdir.
d) Yeterlik, hangi unvan için verilmiş ise sadece o unvan için geçerli olacaktır.
e) İlan edilen sınav tarihinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır. Bu durumdaki adaylara her ne sebeple olursa olsun ikinci bir sınav hakkı verilmeyecektir.

Bir yorum bırakın