Diyanet Yeterlilik Sınavı Başvuru Süresi Uzatıldı

0
1369

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın diyanette çalışmaya başlayacak adaylar için yapacağı Yeterlilik sınavına başvuru süresi 27 Şubat 2013 mesai bitimine kadar uzatılmıştır. 

SINAV ÜCRETİ

1. Yeterlik sınavına girecek adaylar;

– 35 (kırkbeş TL KDV dâhil) sınav ücretini,

2. Mesleki Bilgiler seviye tespit sınavına girecek adaylar;

– 45 (otuzbeş TL KDV dâhil),

Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Döner Sermayeİşletmesi’nin T.C. Ziraat BankasıBaşkent/ANKARA Şubesi,Türkiye Vakıflar Bankası Ankara Merkez Şubesi ve Türkiye Halk Bankası KüçükesatŞubelerinden herhangi birine, “KurumsalTahsilât Programı” aracılığı ile sınav ücretini yatıracaklardır.

Adaylar, sınav giriş ücretini yatırdıktan sonra 11/02/2013/-27/02/2013 tarihlerinde internet ortamında www.meb.gov.tr adresindeki “Merkezi Sistem Sınavları” bölümüne girerek e-başvurularını bireysel olarak yapacaklardır. Adaylar e-başvuru yaptıklarına dair belgeleri, başvurularını sisteme kaydetmelerinin ardından aynı adresten alabileceklerdir.

Başvuru işlemlerinin hatasız, eksiksiz ve duyuruda belirtilen hususlara uygun olarak yapılmasından adayın kendisi sorumlu olacaktır.

Sınav başvuru tarihleri içerisinde sınav ücretini yatırmayan, e-başvuru kayıt işlemini tam olarak gerçekleştirmeyen adayların başvuruları ve bu konudaki itirazları dikkate alınmayacaktır.

dinvediyanetisleri

Adaylar, sınav başvuru tarihleri içerisinde, e-başvuru formuna girmiş oldukları başvuru bilgilerinde değişiklik yapabileceklerdir. Adaylar e-başvuru yapmalarının ardından bilgilerinde değişiklik yapmaları halinde en son yaptıkları değişiklik geçerli olacaktır.

Bu duyuruda belirlenen esaslara uygun olmayan ve posta yolu ile yapılan müracaatlar ile 27/02/2013 tarihi mesai saati bitiminden sonra yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvurusu/sınavı geçersiz sayılan, sınava girmeyen, sınava alınmayan ya da sınavdan çıkarılan adayların sınav ücret iadesi ile ilgili itiraz başvuruları dikkate alınmayacaktır.

Sınava başvuranlardan sınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan adaylar, elektronik başvuru ekranında “özür durumu” ve “almak istediği hizmet” ile ilgili uygun olan kutucukları işaretleyeceklerdir.

Sınava başvuranlardan sınav öncesinde ve sınav anında YEĞİTEK tarafından tedbir alınmasını gerektirecek herhangi bir özür durumuna sahip olan aday/adaylar, sağlık kurulu raporunun, özürlü kimlik kartının kurum onaylı örneği veya adayın özür durumunun resmi olarak işlenmiş olduğu nüfus cüzdanı örneğinden herhangi birini bir nüsha halinde en geç 27/02/2013 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü Personel Sistemleri Eğitim ve Sınavlar Daire Başkanlığında olacak şekilde ulaştıracaklardır. Bu tarihten sonra ulaşan konu ile ilgili başvuru ve belgeler ne sebeple olursa olsun (postada ve kargoda gecikmeler vb.) dikkate alınmayacaktır. Beyan edilen özür durumunun doğruluğundan başvuruyu yapan aday, raporun geçerliliğinden ise ilgili kurum sorumlu olacaktır.

Bir yorum bırakın