Doktora ve Araştırma Projeleri İçin ICGEB Bursu

0
1280

ICGEB (Uluslararası Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi) Doktora, doktora sonrası, ortak araştırma projeleri ve çeşitli kurs desteği konularında burs vermektedir. Başvuru için son gün: 31 Mart.

Uluslararası Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Araştırma Merkezi (ICGEB), 1984 yılında Belgrad Konferansı’nda önerilen, 1987’de Birleşmiş Milletler Endüstriyel Gelişim Organizasyonu (UNIDO) tarafından başlatılan bir özel proje halinde doğmuştur. 1996’da UNIDO’dan ayrılarak yönetsel ve ekonomik olarak bağımsız bir kuruluş olarak çalışmalarını sürdürmüştür.

ICGEB, gelişmekte olan ülkelerde Biyoteknoloji altyapısının kurulmasını desteklemek ve bu ülkelerin Biyoteknoloji alanındaki etkileşimlerini artırmak amacıyla kurulmuştur.

Yönetim Merkezi Trieste (İtalya)’da, 3 araştırma merkezi ise Trieste, Yeni Delhi (Hindistan) ve Cape Town (Güney Afrika)’da bulunmaktadır. ICGEB, bunların yanı sıra, dünya çapında 61 tam üye ülkede yer alan 40 Bağlaşık Merkez’in oluşturduğu bir mükemmeliyet merkezi olmaktadır.

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Merkezi (MAM-GMBE) bir bağlaşık merkez olarak, 1989 yılından bu yana TÜBİTAK’ı ve ülkemizi bu organizasyonda temsil etmektedir.

ICGEB’in ülkemizden araştırmacıların değerlendirmesine açık programları şöyledir:

  • Doktora Bursları,
  • Doktora Sonrası Burslar,
  • Ortak Araştırma Projeleri,
  • Geri Dönüş Desteği, Kurs, Toplantı ve Çalıştay Düzenleme Desteği

Tüm başvurular için son başvuru tarihi her yıl 31 Mart tarihi olarak belirlenmiştir.

Tüm başvurular ICGEB Türkiye Temsilcisi Dr. Ahmet Tarık Baykal’a yapılmaktadır.

İletişim:

Dr. Ahmet Tarık BAYKAL
ICGEB Türkiye Temsilcisi
TÜBİTAK/ GMBE – Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi
P.K.21 41470, Gebze/KOCAELİ, TURKEY
Tel: +90(262) 677 33 73 Faks: +90(262) 641 23 09
E-posta: [email protected]

 

Bir yorum bırakın