Dumlupınar Üniversitesi’nde Taciz Protestosu

0
1344

Kütahya Dumlupınar Üniversitesinde kampüs ile kız yurdu arasında yaşanan taciz nedeniyle yaklaşık 400 öğrenci yürüyüş yaptı.

DPÜ Öğrenci Konseyi Başkan Yardımcısı Özgül Mazlum, Kütahya’da ‘Özgecan’ vakası yaşamak istemediklerini, bunun için de yetkililerin önlem almasını isteyerek şöyle dedi:

“Burada toplanarak kız öğrenci kardeşlerimizi erkek arkadaşlarımızın eşliğinde güvenli bir şekilde yurtlarına getirdik. Bunun nedeni dün bir öğrenci kardeşimiz kimlikleri belirsiz 7 kişi tarafından sıkıştırılarak sözlü ve fiziksel tacize uğramıştır. Geçen haftada aynı şekilde bir olay yaşandı ve maalesef o arkadaşımız memleketine geri döndü ve okula devam edip etmeyeceği belli değil. Öğrenci kardeşlerimiz bu durumdan çok rahatsız. Üniversitemiz ile yurt arasındaki yol ışıksız ve güvensiz olduğu için sürekli alkollü kişilerle muhatap olmak zorundalar. Bu tip durumla karşılaşan kızlar ya üniversiteye geri dönmek zorunda kalıyorlar ya da koşa koşa yurtlarına gelmek zorunda kalıyorlar. Bizler bu olayları yaşamak istemiyoruz. Sorun çözülene kadar bizler öğrenci konseyi olarak arkadaşlarımıza kardeşlerimize refakat edeceğiz. Yetkililerden üniversite ile yurt arasındaki yol ve alt geçidin ışıklandırılmasını, buralara mobese kameralarının konulmasını istiyoruz.”

taciz protestosu

Emniyet Müdürü konuyla ilgileniyor:

Kütahya Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, öğrencilerin yürüdüğü yol güzergahında incelemelerde bulundu. Daha sonra öğrencilerin yanına gelen Gülnaz, öğrencilere güvenlikleri konusunda her türlü yardımı sağlayacaklarını söyledi. Emniyet Müdürü Mehmet Gülnaz, güzergahta polislerin sürekli devriye görevi yapacaklarını, şüpheli kişi ve araçlarla ilgili uygulamaların sıklaştırılacağını belirtti.

Kaynak: DHA

Bir yorum bırakın