Ege Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları 2015-2016

30
11899

Ege Üniversitesi, 2015-2016 akademik yılı için kurumiçi ve kurumlar arası yatay geçiş başvuru duyurusunu yayınlamıştır.

Başvuru Başlangıç – Bitiş Tarihi: 06 – 15 Temmuz 2015

Yabancı Dil Sınav Tarihi (Zorunlu hazırlık sınıfı eğitimi olan programlar için) 23 Temmuz 2015/ saat 10:00

Değerlendirme 24 Temmuz – 06 Ağustos 2015

Sonuçların İlanı 07 Ağustos 2015

Asil Kesin Kayıt Tarihi 10 – 11 Ağustos 2015

Yedek Kesin Kayıt Tarihi 13 – 14 Ağustos 2015

2013 Ege Üniversitesi

Başvuru duyurusuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

 

30 YORUMLAR

 1. merhaba.ege sanat tarihi bölümünden yine ege üniversitedesin den bir bölüme yatay geçiş yapabilir miyiz ? oluyorsa bunlar hangi bölümler çok teşekkür ederim.

 2. meraba. ben hazırlığı olmayan bölümdeyim ege üniversitesinde ise hazırlık mevcut ingilizce sınavına tabi mi tutulucam yoksa geçiş mümkün değilmi (ek:Dokuz eylül üni temmuz ayına çok yaklaşmamıza karşın bir açıklama yapmış değil bulunan açıklamalarda eksi tarih li ne zaman açıklanacağından bilginiz varmı )şimdiden teşekkür ederim

 3. merhaba.Ben erciyes üniversitesinde bu sene ilahiyatta hazırlık okudum,geçtim.hazırlık sınıfı olan başka bir üniversitenin ilahiyatına geçmek istiyorum.geçtiğim üniversitede sınava mı tabi tutulurum yoksa 1.sınıftan mı başlarım.

 4. Merhaba yurt dışında okuyorum ortalamam 3.54 4 üzerinden gno geçiş yapabilirmiyim yapan bir arkadaş warsa yardımcı olursa çok sevinirim

 5. Merhaba.Ege üniversitesini aradım birçok kez ama ulaşamadım. Evrakları postla yolu ile kabul ediyorlar mı yoksa elden mi teslim edilmek zorunda, Beslenme ve Diyetetik bölümü için. Bilen biri yardımcı olursa çok sevinirim.

  • merhaba neden duyuruyu okumuyorsunuz acaba ?

   “Başvurular şahsen veya noter tasdikli vekaletnamenin ibraz
   edilmesi suretiyle tayin edilen vekil aracılığıyla yapılacak olup, posta yolu ile
   yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir.”

 6. bende bu yıl uzun bi aradan sonra lys sınavına girdim.ege coğrafya istiyordum olmadı gibi puanı yüksek kaldı bana.sorum şu bu sene pamukkale – coğrafya okusam dönem sonu notları yüksek tutup yatay gecis ile egeye geçebilir miyim ? yoksa aynı puanda ki yerlere mi sadece yatay geçiş yapabiliyoruz ? sağolun şimdiden.

  • puanınız bölümün taban puanına eşit olmazsa myp ile geçiş yapamazsınız ancak gnonuzu yüksek tutarak 1. yılın sonunda (hazırlık hariç) yapabilirsiniz.

 7. Meraba Ege üniversitesine başvuru yaptım ve hazırlık muafiyet sınavı var yarın sınava girsemde bir şey değişmeyecek girmezsem değerlendirmeye alınır mıyım ?

 8. merhaba, ben ist üniv. uzaktan eğitim alıyordum buraya da DGS ile geçtim not ortalamam la geçmeyi planlıyorum (3.47) sizce DGS den geçmiş olmam sıkıntı yaratır mı?

 9. Merhaba ben vakıf üniversitesinde %25 burslu beslenme ve diyetetik büölümünde okuyorum . Notlarımı belirtilen not ortalamasından yüksek tutabilirsem zorluk yaşamadan Ege Üniversitesi ne geçiş yapabilir miyim ?

  • geçiş yapma hakkınız var ancak ege üniversitesinin ösys koşullarını inceleyiniz. ve gnonuzu olabildiğince yüksek tutmalısınız.
   .

 10. Merhaba . Ben Gediz üniversite bankacılık ve Sigortacılık 1.sinif tam bursluyum ygs 6 puani ile yerleştim ege Üniversitesi cocuk gelisimi istiyorum oda ygs4 den alıyor ve puanim tam tutuyor geçiş yapabilir miyim vakıftan devlete 🙁

 11. Mrb. Ben istanbulda özel bir üniversitede beslenme ve diyetitik 2.sınıf öğrencisiyim Egeye yatay geçiş yapmak istiyorum. Not ortalamam şu an 2.80 üzerinde geçiş yapabilirmiyim.Tşk.

 12. Merhaba ben Erciyes üniversitesinden ege üniversitesine yatay geçiş yapmak istiyorum fakat başvuru formu internet sitesinde bulamıyorum yardımcı olur musunuz?

Bir yorum bırakın