Ege Üniversitesi Yatay Geçiş Sonuçları (2013-2014)

0
13841

Ege Üniversitesi, 2013-2014 akademik yılı güz dönemi için yatay geçiş sonuçlarını açıklamıştır.

Başvuru Başlangıç-Bitiş Tarihi       : 22 Temmuz – 02 Ağustos 2013

Yabancı Dil Sınavı                           : 06 Ağustos 2013/ saat 09:30 Sözlü sınav saat 14:30

Asil Kesin Kayıt Tarihi                   : 26-27-28 Ağustos 2013

Yedek Kesin Kayıt Tarihi               : 02 – 03 Eylül 201

 

Yatay Geçiş Sonuçları

Büyük halini görüntülemek veya indirmek için buraya tıklayınız.

E- YATAY GEÇİŞ KAYIT İŞLEMLERİ

        Yatay geçişi kabul edilen öğrenciler yukarıdaki belirtilen tarihlerde kayıt belgeleri ile Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’na teslim ederek kesin kayıt işlemini tamamlayacaklardır.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler

 

1.  Nüfus Cüzdanı Örneği (Aslı Görülmek Koşuluyla Fotokopisi Alınacaktır.)

 

2.  4,5*6 cm Ebadında 3 Adet Fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır.)

 

3. Askerlik Durum Belgesi (1991 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden yeni tarihli olarak alınacak olup, daha sonraki yıllarda doğmuş erkek adaylardan bu belge istenmeyecektir.)

 

4. Öğrenci Katkı Payı Banka Dekontu (Öğrenciler kayıt için Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına geldiklerinde kendilerine öğrenci numarası ve bankaya yatıracakları meblağı gösteren yazı ile Halk Bankası Ege Üniversitesi Şubesine öğrenci katkı payını yatıracaklardır.)

 

AÇIKLAMA: Örgün öğretim programlarına devlet üniversitelerinden yatay geçişi kabul edilen adaylar öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti bedeli ödemeyecek olup, vakıf üniversitelerinden yatay geçişle gelen adaylardan öğrenci katkı payı/öğrenim ücreti bedeli tahsil edilecektir.

  1. Aşağıda belirtilen bölümler için Sağlık Raporu:

         –Tıp Fakültesine kayıtlanacak adayların, 2013-ÖSYM Kılavuzu Bk.87. maddesi gereği , tam teşekküllü resmi bir hastaneden (Devlet Hastanesi veya Tıp Fakültesi hastaneleri) eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu almaları gerekmektedir.

Diş hekimliği Fakültesine kayıtlanacak adayların, 2013-ÖSYM Kılavuzu Bk.87. maddesi gereği ,  tam teşekküllü resmi bir hastaneden (Devlet Hastanesi veya Tıp Fakültesi hastaneleri) eğitim süresince ve daha sonrasında bu mesleği yürütmeyi engelleyecek fiziki ve ruhsal engeli olmadığını belgeleyen heyet raporu almaları gerekmektedir.

-Ege Meslek Yüksekokulu’nun Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı’na kayıtlanacak adayların, Devlet Hastanesi veya Tıp Fakültesi Hastaneleri’ndenalacakları;astım,bronşit,epilepsi,nefes darlığı,renk körlüğü,kekemelik,sağırlık vb.gibi biyolojik bozukluğu olmamak;histeri,marazi çarpıntı vb.psikolojik ve sinirsel hastalıklardan herhangi birine yakalanmış olmamak koşullarına uygun Sağlık Kurulu Raporu almaları gerekmektedir.Ayrıca herhangi bir okuldan disiplin cezası ile uzaklaştırılmış olmamak; boy uzunluğunun santimetre olarak son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlıkta olduğunu aldığı Sağlık Kurulu Raporunda belgelendirmeleri gerekmektedir.(2013 ÖSYM Kılavuzu Bk. 116 maddesi gereği)

–  Ege Meslek Yüksekokulu’nun Su Altı Teknolojisi Programı’na kayıtlanacak adayların,Üniversitelerin Tıp Fakültelerinin Deniz ve Sualtı Hekimliği Hiperbarik Tıp Anabilim Dalında ya da Özel Tıp Merkezleri’nden tüplü ve tüpsüz dalışa yeterlilik raporları almaları gerekir. (2013 ÖSYM Kılavuzu Bk. 757 maddesi gereği)

– Atatürk Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu İlk ve Acil Yardım Programına kayıtlanacak adayların, Üniversitelerin Tıp Fakültelerinden sürücü belgesi almaya engel olmayan bir beden yapısı ve ruh sağlığına sahip olduklarını belgeyen rapor almaları; program gereği 2.sınıfta araç kullanmalarının zorunlu olması sebebiyle kayıt tarihinde 17 yaşını tamamlamış olmaları;erkek öğrencilerde 1,65 m’den; kız öğrencilerde 1,60 m’den  kısa olmamak, boy uzunluğunun santimetre olarak ifade edilen değerinin son iki rakamından en çok 5 fazla veya 15 noksan kilo ağırlığında olmak; kurtarma ve taşıma işlerinde iki kişilik bir ekipte çalışırken sedyedeki bir hastayı ekip arkadaşıyla birlikte taşıyabilecek beden ve fizik yeterliliğine sahip olmaları gerekmektedir.( 2013 ÖSYM Kılavuzu Bk. 233 maddesi gereği)

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokuluna kayıtlanacak adayların, Devlet Hastanesi veya Tıp Fakültesi Hastaneleri’nden alacakları tam teşekküllü heyet raporu almaları gerekmektedir.

 

ÖNEMLİ DUYURU 

Ege Meslek Yüksekokulu “Sualtı Teknolojisi” ve “Su Ürünleri” programları öğrencileri 2013-2014 eğitim-öğretim yılından itibaren eğitimlerini Urla Denizcilik Meslek Yüksekokulu’nda sürdüreceklerinden bu programa yatay geçişi kabul edilen öğrenciler de eğitimlerini Urla’da sürdüreceklerdir.

Bir yorum bırakın