Ehliyet Sertifikalarının Geçerlilik Süresi Doluyor

0
1485

Ehliyet sertifikalarının geçerlilik süresi 2 yıldır. Türkiye’deki 1 milyon civarında sertifikalı sürücü bulunurken, bu sürücülerin 29 Mayıs 2015 tarihine kadar ehliyet belgelerini almaları için ilgili trafik müdürlüğüne başvurmaları gerekiyor.

İstanbul Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (İSKEF) Başkanı Murat Tekin:

“Yönetmelikte yapılan değişiklikle sınavlarda başarılı olup, sertifikaya hak kazanmış sürücü adalarının bunu ehliyete dönüştürme süreci 2 yılla sınırlandırılmıştı. Bu yönetmelik tarihinden önce ehliyet almaya hak kazanmış, sertifikası kendisinde veya kayıtlı olduğu sürücü kursunda bulunan yaklaşık 1 milyon 100 bin kişinin, 29 Mayıs’a kadar ehliyetlerini alması gerekiyor. Bu tarihe kadar ilgili trafik müdürlüklerine müracaatta bulunan sürücüler, ehliyetlerini alabilecek. Yani yönetmelikten önce sertifikası bulananların bu tarihe kadar müracaat etmeleri gerekiyor.”

ehliyet sınav tarihleri 2013

Son 7 Gün

Sertifikaların ehliyete dönüştürülmesi için trafik şube müdürlüklerinde yoğunluk yaşandığını, adayların randevu alamadığını ifade eden Tekin, Emniyet Genel Müdürlüğü’nden, mağduriyetlerin önüne geçilmesi için çalışma yapmasını talep etti.

AA

Bir yorum bırakın