Ek Yerleştirme Kontenjanları (2012)

8
2849

2012 yılı için ek yerleştirme tercih kontenjanları 24 Eylül’de açıklandı. Aşağıdaki dosyada 3 tablo yer almaktadır. 3a ve 3b 2 yıllık bölümler (önlisans) tablo 4 ise 4 yıllık bölümleri (Lisans) barındırıyor. Her tablonun başlangıcında ilgili açıklamalar yer almaktadır. Bakınızlara da dikkat ediniz.

[ad]

 Ek Yerleştirme Kontenjanları (2012)

Dosyayı görüntüleyemiyorsanız buraya tıklayınız.

Kaydolmayı en çok istediğiniz programı en üst tercihinize, daha sonra istediğiniz programı ikinci tercihinize yazmanız ve bütün tercihlerinizi bu şekilde sıralamanız yararınıza olacaktır. Tercihlerinizi, Tablo 3A (önceliğin sınavsız geçiş hakkı olanlarda olduğunu unutmadan), Tablo 3B ve Tablo 4’te verilen yükseköğretim programlarının en küçük puanlarına göre sıralamanız şart değildir. Duruma göre yapabileceðiniz tercihlerin baştan birkaç tanesini “Puanım yeterli olmayabilir.” endişesine kapılmadan, sadece ilginizi göz önüne alarak belirleyebilir, buralara en çok istediğiniz programları yazabilirsiniz. Kazansanız bile kaydolmayı istemediğiniz bir programa tercih listenizde yer vermeyiniz. Ancak ne olursa olsun bir yükseköğretim programına kaydolmak istiyorsanız, sonlardaki birkaç tercih sıranıza girebileceğinizi tahmin ettiğiniz programları yazabilirsiniz.

8 YORUMLAR

  1. Yeni açılmış ve puanı belli olmayan,kontenjanı da geniş olan bir bölümü yazarken neleri dikkate almalıyız? Gelme ihtimali nelere bağlıdır?

  2. grı bılge ben unıversıte tercıhlerını hep puansızlarıyazdım 2 ögretım bolumun bilgisayar programcılıgı ıspartayı yazdım ılk sıaya ek kotenjan 167 tane bırı bana dedıkı olu tercıh yapmıssın dedı dogrumu acaba bana yardımcı olursanız sevınırım ?

  3. ben ek tercih yaptım ve 24 yer yazdım.. bunlardan 2 si puanımdan 10 puan yüksek olan yerler ve bana tercihin iptal olur diolar. tercihim tamamen mi iptal olur yoksa yüksek olan o 2 yer mi iptal olur ? lütfen bi acıklama yapın lütfenn..

Bir yorum bırakın