Ek Yerleştirme Tercih Tarihleri Açıklandı (2014-2015)

3
3585

ÖSYM yaptığı duyuruyla bu sene açıkta kalan öğrenciler için 2. tercih fırsatı oluşturacak olan Ek Yerleştirmeler için tercih tarihlerini açıkladı. Buna göre ek yerleştirme tercihleri 18-25 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacak. Ek Yerleştirme tercih kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

DUYURU
(15 Eylül 2014)

2014-ÖSYS Ek Yerleştirme : Başvurular

2014-2015 öğretim yılı için merkezi yerleştirmede boş kalan ve yerleştirilen adayların kayıt yaptırmaması nedeniyle boşalan yükseköğretim programlarının kontenjanlarına, 2014-ÖSYS sonuçlarına göre ÖSYM tarafından ek yerleştirme yapılacaktır.

Adaylar, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirme tercihlerini, 18-25 Eylül 2014 tarihleri arasında internet üzerinden bireysel olarak kendileri yapacaklardır. Başvuru merkezlerinden/ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden tercih işlemi yapılmayacaktır. Sadece elektronik ortamda yapılan tercihler işleme alınacaktır. Posta ile Merkezimize gönderilen veya elden verilmek istenen Tercih Formları işleme alınmayacaktır.

Ek yerleştirme için tercih ücreti 10,00 TL olacaktır. Tercih işleminden önce bu ücretin yatırılmış olması gerekmektedir. Adaylar ek yerleştirme tercih ücretini, T.C. Ziraat Bankası  ATM ve İnternet bankacılığı, T. Halk Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, Akbank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı Kuveyt Türk Katılım Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı  Türk Ekonomi Bankası tüm şubeler ve İnternet bankacılığı, DenizBank tüm şubeler ve İnternet bankacılığı veya Tüm PTT İş Yerleri aracılığıyla yatırabileceklerdir. Ek Yerleştirme tercih ücreti ÖSYM’ninİnternet sayfasında yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

ekyerleştirmeler

2014-ÖSYS Ek Yerleştirmeye ilişkin bilgiler, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda yer alacaktır. Adaylar, 2014-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzuna aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Kılavuz dağıtımı ve satışı yapılmayacaktır. Ek yerleştirme için başvuracak adayların bu kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir. Kılavuz basılı olarak dağıtılmayacağından adayların ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri yararlarına olacaktır.

Ek yerleştirme işlemleri, 2014 Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) Kılavuzu, 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2014-ÖSYS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzunda belirtilen esaslara göre yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

2014-ÖSYS Ek Yerleştirme Kılavuzu (15 Eylül 2014)

3 YORUMLAR

  1. Ben bu sene örgün öğretimde 2 yıllık bi bölümü kazandım yerleştim ancak kayıt yaptıramadım ben şimdi ek yerleştirmede tercih yapabilir miyim veya açıköğretimden tercih yapabilir miyim?

  2. ben dershaneye sordum yapabilirsin açıköğretim kontenjansız bölümleri tercih edersin dedi gittim bankaya 10 lira yatırdım sisteme bi girdimki siz yerleştiniz tercih yapamazsınız yazıyor olan parama oldu ösym yi arıyorum ulaşamıyorum açıköğretim danısma hattını arıyorum ulaşamıyorum açıköğretim bürosuna gidiyorum hiçbir şey bilmiyolar sadece bi sitede okuduğuma göre 29 eylül günü açıköğretimin en tercih kayıtları başladığı gün gidip kayıt olabiliyormuşuz ama onada hiç inancım yok admiin yardım ettt ???

Bir yorum bırakın