EKPSS Başvuruları Nasıl Yapılacak ? Adım Adım 2014 EKPSS Başvuruları

0
1426

2014 EKPSS başvuruları 24 ŞUBAT-7 MART 2014 tarihleri arasında alınacaktır. Adaylar başvurularını nasıl yapacaklarını bu yazımızdan öğrenebilirler.

Adım adım EKPSS başvuruları:

  • ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr İnternet adresinde yer alan Aday Başvuru Formunun bir çıktısını alacak. Başvuru formu ve kılavuzu için buraya tıklayınız.
  • Bu form, sağlık kurulu raporu, meznuiyet ve öğrenim bilgileri, nüfus cüzdanı ile şahsen Aile ve SosyalPolitikalar Bakanlığı İl Müdürlüğüne başvuracaktır.
  • ekpssAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğünde, engelli sağlık kurulu raporundaki tanı esas alınarak, “Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı” doldurulacak. Bu 3 nüsha doldurulacak. Nüshalardan birisi aday tarafından ÖSYM başvuru merkezine götürülecektir.
  • Sınav başvuru ücreti yatırılacaktır.  EKPSS için 24 Şubat-7 Mart 2014, kura için 12-23 Mayıs 2014 tarihlerinde sınav/başvuru ücreti yatırılacaktır. Ücretin yatırılabileceği bankaları görmek için buraya tıklayınız.

100,00 TL (SINAV ÜCRETİ SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN 100,00 TL’DİR. 25,00 TL ADAY TARAFINDAN 24 ŞUBAT-7 MART 2014 TARİHLERİ ARASINDA İLGİLİ BANKALARA YATIRILACAKTIR 75,00 TL İSE AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞI TARAFINDAN SINAVA GİRECEK HER BİR ADAY İÇİN ÖSYM HESABINA YATIRILACAKTIR.)

  • Ücret yatıran adaylar, ÖSYM Başvuru merkezine (Ön Kabul ve Taahhüt Beyanı belgesi, EKPSS Aday başvuru formu, Engelli sağlık kurulu raporu fotokopisi, öğrenim durmunu gösterir belge, nüfus cüzdanı ile) başvuracaktır.

Bir yorum bırakın