En Güzel 23 Nisan Resimleri

0
5664

Geçmişten günümüze 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarından kareleri sizlerle paylaşıyoruz. En güzel 23 Nisan resimleri bu sayfada.

Ek Bilgi: Eski adı Hakimiyet-i Milliye Bayramı olan Çocuk Bayramı savaş sırasında yetim ve öksüz kalan yoksul çocukların bir bahar şenliği ortamında sevindirmek amacını taşımaktaydı.

Millet Meclisimizle millî devletimizin Ankara’da ilk teşkile günü olan Millî bayram Cemiyetimizce çocuk günü olarak tesbii edilmiştir. Bize yeni bir vatan veyeni bir tarih yaratıp bırakan mübarek şehitlerle fedakar gazilerin yavruları fakir ve ıstırabın evladları ve nihayet alelıtlak bütün muhtac-ı himaye-i vatan çocukları namına milletin şevkatli ve alicenab hissiyatına müracaat ediyoruz. Kadın, erkek, genç, ihtiyar hatta vakti ve hali müsait çocuklardan mini mini vatandaşlar için yardım bekliyoruz. Her sayfası başka bir şan ve muvaffakiyetle temevvüç eden milletimizin, yarın azami derecede muavenet göstermekle beraber, çocuk gününün layıkı veçhiyle neşeli ve parlak geçirilmesi için aynı derecede alaka ve müzaheret göstereceğinden emin olan Himaye-i Etfal Cemiyeti, şimdiden arz-ı şükran eder.

 

23 nisan çelenk 23 nisan gösteri 23 nisan karikatür 23 nisan kutlama 23 nisan kutlu olsun 23 nisan resimleri 23 nisan atatürk ve 23 nisan çocuk işçiler

Bir yorum bırakın