Erciyes Üniversitesi Yatay Geçiş Başvuruları (2013-2014)

1
2971

Erciyes Üniversitesi Yatay Geçiş başvuru duyurusu:

BAŞVURU TARİHLERİ

Tüm başvurular, belgeler tamamlanmış olarak,
1. Tıp Fakültesi için: 02 AĞUSTOS 2013 Cuma gününe kadar.

2. Diğer yükseköğretim programları için: 16 AĞUSTOS 2013 Cuma gününe kadar yapılacaktır.

Başvurular fakülte dekanlığına veya yüksekokul müdürlüğüne şahsen veya posta/kargo ile yapılacaktır. Belgesi eksik olan, süresi içerisinde belgelerini tamamlayamayanlar ile postada evrakları gecikenlerin başvuruları işleme konulmayacaktır. (Eksik evrak ile başvuruda bulunanlara evraklarını tamamlamaları için herhangi bir tebligat yapılmayacaktır.)

İSTENEN BELGELER

1. Öğrencinin yatay geçiş yapacağı programı belirten dilekçesi.

2. Öğrencinin sorumlu olduğu bütün dersleri ve bu derslerden aldığı notları gösteren onaylı belge (Not Çizelgesi)

3. Disiplin cezası almadığına ilişkin belge.

4. ÖSYS Sonuç Belgesi. (Özel Yetenek Sınavı ile öğrenci alan Güzel Sanatlar Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Bölümlerine başvuruda bulunacak adayların Kayıtlı oldukları Üniversiteden alacakları Yerleştirme Puanlarını gösteren belge)

5. Öğrencisi olduğu kurumdan alacağı eğitim-öğretim planı ve aldığı derslerin onaylıiçerikleri.

Kontenjan ve diğer bilgiler için: http://ogrisl.erciyes.edu.tr/duyuru/158-

1 YORUM

  1. 1991 yılında Dicle Üniversitesi Hukuk fakültesini kazandım.Aftan yararlanarak ERÜ Hukuk fakültesine yatay geçiş yapmak istedim.Ancak 2010 yılı taban puanının esas alınması yüzünden 5.581 puan farkla başvurum reddedildi.Nereye başvurdumsa 47 yaşında ve okuma aşkıyla dolu bu kadına kanun hükümleri gönderildi.kanun hükümleri benim anayasa ile tanınan eğitim hakkımı elimden alıyor.Bunu hukukçularımız göremiyor mu.Okuyabilmem için Suriye vatandaşlığına geçmem ya da kendimi YÖK veya ERÜ hukuk fakültesi önünde yakmam mı gerekiyor.Devlet çözümü bir kuruş maliyet gerektirmeyen bu sorunu çözmemekle hem vatandaşına zulmetmiş hem de acizliğe düşmüş olmuyor mu.

Bir yorum bırakın