Erdoğan, Dekolte Karşıtı Söylemlerde Bulundu

0
1232

İnsanların özel hayatlarına dair sık sık eleştirilerde bulunan Erdoğan, bu kez de dekolteye karşı inançlı nesiller için çalışacağını belirtti. Erdoğan, “Varsın inadına dekolte inadına mini etek diye feveran etsinler, biz inancına, tarihine bağlı nesiller, düşünen tartışan gençler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Turkey's Prime Minister Tayyip Erdogan arrives at his office in Ankara

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TÜRGEV yurtlarının toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada dekolte giyinmek, mini etek giymek isteyenler için “feveran ediyorlar” ifadesini kullandı:

“Varsın onlar kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler, inadına dekolte inadına mini etek diye feveran etsinler, biz TÜRGEV ile diğer vakıflarımızla, derneklerimizle birlikte inancına, tarihine bağlı nesiller, düşünen tartışan gençler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Erdoğan, ayrıca “paralel yapı” dediği Gülen Cemaati ve “darbe girişimi” olarak yorumladığı 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu hakkında da konuştu.

17-25 Aralık Süreci

“TÜRGEV 17-25 Aralık darbe teşebbüsünün en önemli hedeflerinden biriydi. Dikkat ederseniz Türkiye’nin ne kadar milli kurumu, projesi varsa hepsiyle birlikte TÜRGEV de hedef alınmıştı.

“Halk Bank’tan ne istedilerse, küresel projelerden niçin rahatsız oldularsa, TÜRGEV’in üzerine de aynı rahatsızlığı yaşadılar. TÜRGEV vatanına bağlı gençler yetiştirmek istiyor. Bunu hazmedemediler.

Maarif Vakfı

Şimdi yurt dışındaki okullar için MEB öncülüğünde ama tamamen sivil yapıya sahip bir Maarif Vakfı adıyla vakıf kuruluyor.

“Oralardaki eğitim hizmetlerini artık bu vakıf yürütecek. Yurt dışında acaba ne olacak sorusu cevabını buluyor.”

İnanç ve dekolte

“Varsın onlar kendilerine icazetli şakirtler yetiştirsinler, inadına dekolte inadına mini etek diye feveran etsinler…

“Biz TÜRGEV ile diğer vakıflarımızla derneklerimizle birlikte inancına tarihine bağlı nesiller düşünen tartışan gençler yetiştirmek için çalışmaya devam edeceğiz.”

Gülen için yakalama kararı

“Şu anda Pensilvanya’nın ikinci yakalama emri çıktı. Ne oluyor? Nereye gidiyor bu iş? Şimdi 17-25 Aralığın sırları ortaya çıkmaya başladı görüyoruz.

“Türkiye’de kendilerine yol arkadaşlığı yapanlardan da boşuna medet ummasınlar. Millet onlara bu ülkenin yönetimini teslim etmez.” (EKN)

Bir yorum bırakın