Erdoğan: İkinci Öğretim Harçları Kaldırılmayacak

3
1709

Başbakan R.T. Erdoğan, Kanaltürk’te dün katıldığı programda, ikinci öğretim harçlarına (eğitim ücreti) dair açıklama yaptı. Konuyla ilgili: “Burada katkı payı olarak geçmiyor bu. Kanun açık ve net olarak ortada. Bu ücretli eğitim öğretim içine girdiği için kapsamıyor, biz neyi kaldırdık? Harçları. Bu harca girmiyor. Ücretli eğitim öğretime giriyor. Burada ücretsiz eğitime gidilsin olayına girildiğinde bunun arkasından başka şeyler gelmeye başlar.” dedi. İkinci Öğretim Harçları Neden Kaldırılmadı ?

[ad]

2. Öğretim öğrencileri için Bülent Arınç’ın açıklamasına göre harçlar yasada  eğitim ücreti olarak görüldüğünden kaldırılmamıştır. İkinci öğretimin ekonomik temeli tamamen harçlara dayalı olduğundan olası bir “İkinci Öğretimde harçların kaldırılması bir bakıma ikinci öğretimin kaldırılması” anlamına gelebilir. SETA Vakfı direktörü Bekir Gür‘e göre ikinci öğretim “yama” bir çözümdür. Birinci öğretime girişin kolaylaştığı ve ücretlerin kaldırıldığı bir sistemde İkinci Öğretim kaldırılabilir.

 

3 YORUMLAR

  1. yok yaa ne alakası var , saçma saçma konuşmayın yaa, ikinci öğretimde okuyan öğrenciler öğrenci olmasın o zaman üniversitenin hiçbir sosyal faaliyetinden de faydalanmayalım, eğitim kurumu olmaktan çıkartıp, ticarethane yapın o halde.. madem birinci öğretimde harçları kaldırıyosunuz ikinci öğretimin harçlarınıda yarıya indirin o zaman, veya birinci öğretim harcı ödeyelim işinize gelmiyo tabi bu olay..

  2. bülent arkadaşımız gayet güzel konuşmuş yani üniversitede artık rant yeri olmuş. Kardeşim ne bu yaa resmen ticaret yapıyorsunuz siz bizden HARAÇ alıyorsunuz gerçektende HARAÇ alıyorsunuz sizin adaletiniz eşitliğiniz ilkelerinzde bu mu yazıyor eşitliğiniz adaletiniz bu mu maalesef siz kendi tokatınızi kendinize iyi yapıştırdınız . Seçimlerde görüşmek dileğiyle . . . . Görürsünüz siz

Bir yorum bırakın