Erdoğan: Kız ve Erkek Öğrencinin Aynı Evde Kalması Muhafazakar Yapımıza Ters

0
1164

Ak Partinin Kızılcahamam kapının son günlerinde pek çok konuya değinen başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yurt sorunlarına değinirken garip bir denetim hazırlığından bahsetti.

Daha önceleri kimsenin hayat tarzına müdahale etmedik diyen Erdoğan yurtlar ile ilgili başladığı konuşmaya şöyle devam etti: “Denizli ilinde şahit olduk. Yurtların yetersizliği beraberinde çeşitli sıkıntılar doğuruyor. Üniversite öğrencisi genç kız, erkek öğrenci ile aynı evde kalıyor. Bunun denetimi yok. Muhafazakar demokrat yapımıza bu ters. Vali Bey’e bunun talimatını verdik. Bunun bir şekilde denetimi yapılacak.

öğrenci evi

Kampın gündeminde Milli Eğitim konuları da vardı. Erdoğan, bir soru üzerine, “Kıdemli öğretmenleri peyderpey Doğu’ya göndereceğiz. Sadece öğretmenlere değil, tüm memurlara uygulanacak.” açıklaması yaptı. Dershanelerin kapatılmasıyla ilgili bir soruyla da karşılaşan Başbakan, “Dershane kapatılma konusu parti kurulduğundan bugüne gündemimizde. Özel dershaneleri açık lise olarak kullanabiliriz.”bilgisini verdi. Ayrıca, halk eğitim merkezlerinde kursların ücretsiz olacağını ve yoksul öğrencilere dersverileceğini de sözlerine ekledi.

Bir yorum bırakın