Erdoğan’dan bedelli askerlik açıklaması

0
887

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuşmak üzere geldiği Mecliste, bir gazetecinin, bedelli askerlik tartışmalarına ilişkin sorusunu yanıtladı. Erdoğan kısaca, bedelli askerliğin kabinenin gündeminde olmadığını açıkladı.

Sosyal medyada bedelli askerliğe ilişkin yer alan bazı ifadeleri hatırlatarak, “O sözler size mi aitti?” sorusuna Erdoğan, “Bana ait değil, ben ‘Sayın Başbakan’la bir değerlendirmesi yapılır’ dedim. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil.” karşılığını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kabinenin gündeminde bedelli yok, dedikodusu var” dedi.

‘İÇ TÜZÜK DEĞİŞENE KADAR MECLİS TATİLE GİRMEMELİ’

  • Şu anda AK Parti ve MHP elele verirler ve iç tüzüğü değiştirir. Mevcut içtüzük bitmiş tükenmiş, bununla parlamento çalışmaz. Süratle bunu bitirmemiz lazım. Hiç bu işi geciktirmeyelim. Bu konuda atılacak adımları derhal atalım. İçtüzük değişene kadar Meclis tatile girmemeli. İsterseniz demokratik bir işlev yaparız. Kabul edenler etmeyenler deriz, kabul edilmiştir.

‘KUZEY IRAK’TA REFERANDUM YANLIŞ BİR ADIM’

  • Kuzey Irak’ın bağımsızlığıyla ilgili adım atmak Irak’ın toprak bütünlüğünü tehdittir ve yanlış bir adımdır. Temenni ederdik ki bu adım istişare yapılarak atılsın. Biz bu bölgede Irak’ın toprak bütünlüğünü hep savunduk. Bugüne kadar nasıl bu görüşmeleri yaptıysak burada da aynı şekilde bunun yapılması gerekirdi. Bu kritik süreçte böyle bir adım atılması kimsenin yararına değildir.

Bir yorum bırakın