Erzincan Üniversitesi Kayıt Tarih ve Yerleri (2012)

0
1279

Erzincan Üniversitesi ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 03-07 Eylül 2012 tarihleri arasında belirlenen “Kayıt Gün ve Yerleri”nde yapılacaktır. Kayıt Hakkı Kazanan Adayların kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde başvurmaları zorunludur.

[ad]

Öğrenci numaranız ve ayrıntılı bilgi için buraya tıklayınız.

Erzincan Üniversitesi Kayıt Günleri ve Yerleri 

Erzincan Üniversitesi Kayıt İçin Gerekli Belgeler 

a)    Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,

b)    Aday 0,15 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.),

c)     12 adet (4,5 cm x 6 cm boyutunda) fotoğraf,

d)    Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge,

 

  • ÖSYS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.
  • Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine başvurmaları gerekmektedir.
  • Yurt, Burs, Öğrenim ve Katkı Kredisi Başvuruları konusunda ayrıntılı bilgi için Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (www.kyk.gov.tr) adresinden başvurmaları gerekmektedir.

Bir yorum bırakın