Eşi istifa eden Pamukkale Üniversitesi Rektörü, faturayı personele kesti

0
1232

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyayı meşgul eden olaylardan biri Denizli’de yaşandı. Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, öğretmenlik yapan eşi Derya Bağ’ı İslami İlimler Enstitüsü’ne sekreter olarak atamıştı. Gelen tepkiler üzerine Derya Bağ görevinden istifa etti. Bu olayın ardından Pamukkale Üniversitesinde görev alan 11 kişinin yeri değiştirildi.

11 Kişi Görevden Alındı

Pamukkale Üniversitesi Genel Sekreteri Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran, Genel Sekreterlik’te görevli bir memur, Personel Daire Başkan Vekili Nevzat Adak, Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Sorumlusu Derya Yüksel ve birimdeki diğer 6 personelle birlikte toplam 11 kişi görevden alındı. Genel Sekreterliğe Doç. Dr. Mehmet Ali Sarı, Genel Sekreter Yardımcılığı’na ve Personel Başkanlığı’na Yalçın Şenay getirildi.

3 Kişi Hakkında İdari Soruşturma Açıldı

Görevden alınan Genel Sekreter Buldan Meslek Yüksek Okulu’nda, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran Teknoloji Fakültesi’nde, Personel Daire Başkan Vekili Nevzat Adak ise Sağlık Bilimleri Fakültesi’nde, Basın Birimi Sorumlusu Derya Yüksel ise İletişim Fakültesi’nde görevlendirildi. Görevden alınan Genel Sekreter Tamer Ceylan, Genel Sekreter Yardımcısı Sevcan Kuran ve birimde görevli memur hakkında da Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağ tarafından idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

CHP’Lİ BASMACI: NEREDE BOŞ KOLTUK VARSA ORAYA KENDİSİNİ YAZMIŞ

Bu arada CHP Denizli milletvekili Melike Basmacı, Rektör Bağ’ın eşini atamasına yönelik tepkisini yazılı bir açıklamayla dile getirdi.

Basmacı, “Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bağ, uhdesinde bulunan 23 görevin yanında bu kadar görev yetmezmiş gibi Pamukkale Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda genel müdür olarak da o koltukta oturuyor. Üniversitedeki görevlerine bakıldığında, nerede boş koltuk varsa oraya kendisini yazmış. Bu görevlendirmeler para için mi? Bu kadar da aç gözlü olmayın. Memleketin tek akademisyeni siz misiniz? Siz ve eşinizden başka iş bilen insan yok mu da bütün görevler size veriliyor?” dedi.

Kaynak: https://tr.sputniknews.com/turkiye/201706061028771158-esi-istifa-eden-bag-faturayi-personele-kesti/

Bir yorum bırakın