Facebook neden açılmıyor 2014

0
1571

Türkiye’nin bazı bölgelerinde facebooka 2-3 gündür erişim sorunları yaşandığı biliniyor. Facebook neden açılmıyor ? Facebookun açılmama nedenini merak eden kullanıcılar için bilgilendirme yapmak isteriz.

Facebookun açılmama veya geç açılma nedeni kendi hostinginde (site dosyalarının bulunduğu yer) bazı sorunların yaşanması veya siteye yapılan bir siber saldırı olabilir. Kesin bir kapanma söz konusu olamayacağından bu açılmama veya geç açılma sorunu dönem dönem yaşanmakta ve bir kaç gün içerisinde düzeleceğini söyleyebiliriz.

Bilgisayarınızdan siteye erişim sağlayamıyorsanız, mobil uygulamadan deneyebilirsiniz. Mobil uygulamada bu tarz sorunlara pek rastlanmamaktadır.

facebook logosu

Eğer bilgisayarınızdan twitter gibi diğer sitelere de giremiyorsanız, neden aşağıdakilerden biri olabilir:

geçici bölgesel internet problemleri,

ortak ağda iseniz o siteler engellenmiş olabilir,

bilgisayarınızda bir zararlı yazılım siteyi açmanıza ya da hatalı (ek reklamlı) açmanıza neden olabilir. Bu tür sorunlar için Kaspersky Internet Security indirmenizi öneririz, 30 gün ücretsiz kullanabilirsiniz.

Facebook veya twitter yavaş açılıyorsa, bilgisayarınızı tarayıcı performansını arttırıcı programlardan biri olan advanced systemcare ile temizleyebilirsiniz. Cccleaner de aynı işi görevilir. Not: bu programlar ücretsiz indirilebilir.

Bir yorum bırakın