Felsefe Dersi Öğretmenine Tevhit İnancına Aykırılık Nedeniyle Soruşturma Açıldı

0
1076

İstanbul Ataşehir Nuri Cıngıllıoğlu Lisesi’nde felsefe öğretmeni ve Eğitim Sen işyeri temsilcisi Adnan Marangoz hakkında, “çocuklarımıza tevhit inancımıza aykırı bilgiler vermek ve ateizm gibi konulardan bahsederek çocuklarımızın kafasını bulandırmak” gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

4+4+4 sisteminde düşünceye ilk soruşturma açıldı. Felsefe öğretmenine açılan soruşturma şu suçlamaya dayanıyor: “tevhit (Tek tanrıcılık) inancımıza aykırı bilgiler vermek ateizm gibi konulardan bahsederek çocuklarımızın kafasını bulandırmak”

İstanbul Eğitim-Sen 2 No’lu Şube konuyla ilgili bir basın açıklaması yaparak Ataşehir’de yaşanan olayın 4+4+4 sistemiyle yaşanacak olanlar hakkında ipucu verdiğini belirtti.

Eğitim-Sen açıklamasında felsefe dersinin içeriği gereği felsefi, bilimsel, sanatsal, gündelik ve dinsel bilgi konuları öğrencilere anlatıldığını hatırlattı ve “Sorgulamak, düşünmek bu dersin temel yöntemidir” dedi. Öğretmen Adnan Marangoz hakkında yapılan “tevhid inancımıza aykırı bilgiler…” şeklindeki suçlamanın kendisinin bir suç sayıldığını belirtti.

Aynı okulda daha önce Van depreminin ardında nakil gelen öğrenciler “Ahmet Kaya dinliyor” diye ayrımcılığa maruz kalmış ve okul değiştirmek zorunda bırakılmışlardı.

Sendika.Org

Bir yorum bırakın