Gazi Üniversitesi Kayıt Tarihleri (2012)

0
1467

Üniversiteyi kazanan öğrenciler için Gazi Üniversitesi Yeni Kayıtları 3-7 Eylül 2012 tarihleri arasında yapılacaktır. Her fakültenin ve bölümün kayıt tarihi ve saat dilimi bellidir. Aşağıdaki linkten kazandığınız bölümün kayıt saatini öğrenebilirsiniz. Kayıt için gerekli belgeler, yeni öğrenci kayıt formu ve önemli notlar da yazının devamında yer almaktadır. Tüm evrakları kayıt günü öncesinden hazırlamanız kayıt günü sıkıntı çekmemeniz için önemlidir.

[ad]

>>> Gazi Üniversitesi Kayıt Tarihleri <<<

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER:
a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi
b) Aday ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)
c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf
d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge
Bankaya ödeme yaptıktan sonra 2 suret halinde dekont almayı unutmayınız.
e) Tıp Fakültesi ile Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na kayıt yaptıracak adaylar için tam teşekküllü Devlet Hastanesinden veya Üniversite Hastanelerinden alınan “Sağlık Kurulu Raporu”

FORMLARI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ.


KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:
a) Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
b) Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez. Ancak aslının getirilmesi suretiyle Üniversite tarafından onaylı örneği kabul edilir.
c) Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
d) Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
e) Üniversite, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
NOT : Katkı payı ödemeleri tüm HALK BANK şubelerinden yapılabilecektir.Kayıt günü olası sıkışıklıkları önlemek amacıyla kayıta gelmeden önce bulunduğunuz yörede ödeme yapmanız tavsiye edilmektedir.

Bir yorum bırakın